Tejto chorej matke dvoch detí zostávalo už len pár mesiacov života: Potom sa jej však dostalo doslova nečakanej pomoci!

Pre žiadneho lekára nie je jednoduché oznámiť, že pacient má rakovinu. Ale ak počujete, že vám zostáva len pár mesiacov života, je to pravdepodobne tá najťažšia správa, akej môže človek čeliť.

Keď Nicola Hitchenová zistila, že má rakovinu krčka maternice, lekári jej dávali štyri mesiace života. Ale pre britskú matku dvoch detí neboli tieto 4 mesiace prijateľnou možnosťou.

Namiesto toho, aby prijala rozsudok smrti lekárov, rozhodla sa ísť na špeciálnu kliniku v Turecku na chemoterapiu. Prihlásila sa na päť ošetrení, z ktorých každé trvalo desať dní.

Po prvej liečbe sa choroba prestala šíriť.

Najväčší nádor sa zmenšil a niekoľko ďalších úplne zmizlo. Ošetrenie však nebolo zadarmo a Nikola rýchlo pochopila, že peniaze sa minú skôr, ako dokončí všetky procedúry. Vyplatiť mala viac ako 48 200 eur.

Ani ona, ani jej rodina nemali také peniaze.

Potom sa objavila jej exmanžela nová manželka.

Claire Hitchensová je nevlastnou matkou dvoch Nicoliných chlapcov a novou manželkou jej bývalého manžela. Keď počula, že Nikoline peniaze a život sa chýlia ku koncu, vedela, že treba niečo urobiť. Preto sa rozhodla spustiť online fundraisingovú kampaň.

„Rozumeli sme si. Chlapci potrebujú matku a ona si zaslúži príležitosť vidieť ich vyrastať a zakladať si vlastné rodiny, “ napísala Claire.

Takto vyzbierala takmer polovicu potrebnej sumy a neustále napreduje.
Samotná Nikola však hovorí, že nikdy nečakala, že všetko dopadne tak, ako dopadlo.

„Som úplne ohromené. Všetci, najmä Claire, boli úžasní. Nemyslela som si, že ma ľudia majú až tak radi.“ Claireina iniciatíva je nielen obdivuhodná, ale aj nevyhnutná na záchranu Nicolinho života.

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah.

Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme.