Tento 108 ročný kaderník svoju prácu naozaj miloval a robil ju do sklonku svojho života! Nikdy nepoznal slovo „dôchodca“!

Anthony Mancinelli (2. marca 1911-19. septembra 2019) bol americký storočný rodák z Talianska, ktorý ku koncu života získal uznanie ako najstarší holič na svete.

Anthony Mancinelli sa narodil 2. marca 1911 v Taliansku. V roku 1919 emigroval so svojou rodinou do New Yorku a v roku 1919 začal svoju holičskú kariéru vo veku asi 12 rokov.
Potom ako 19 -ročný si otvoril svoje vlastné kaderníctvo. Mal manželku Carmellu, ktorá zomrela v roku 2004.

Mancinelliho zapísali do Guinnessovej knihy rekordov ako „najstaršieho holiča sveta“ vo veku 96 rokov. V čase svojich 108. narodenín stále vykonával svoje služby ako holič, pričom pracoval asi osem hodín denne, päť dní v týždni. Zomrel 19. septembra 2019 vo veku 108 rokov, 201 dní.

Keď sa reportéri pýtali Anthonyho, či by odišiel do dôchodku, muž im odpovedal: „Prečo by som mal?“

Niektorým zákazníkom slúži Mancinelli viac ako 50 rokov. Majstrovi kolegovia poznamenávajú, že mal silnú ruku a čistú myseľ. Napriek svojmu vysokému veku Anthony Mancinelli pokračoval v tom, čo miluje – a robil to do sklonku svojho života!

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme. 

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om.

Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane.