Tento 15-ročný chlapec riskoval vlastný život a skočil tak do ľadovej vody aby zachránil malého topiaceho sa chlapca!

15-ročný Vitalij Titov,  skočil do studenej vody, aby zachránil malého chlapca. Dnes vám povieme o odvážnom chlapovi, ktorý pre záchranu topiaceho sa dieťaťa riskoval vlastný život.

Bol chladný jesenný deň. Vitalij išiel so svojou priateľkou pozdĺž rieky Svisloch, keď zrazu začuli výkriky o pomoc.

Pribehli bližšie a ukázalo sa, že žena volá, kričala, že vo vode je malý chlapec. Okrem nich na brehu nebol nikto. Chlapec si vyzliekol bundu, skočil do vody a okamžite plával chlapcovi na pomoc.

Keď ho chytil, dieťa už bolo v bezvedomí. Vitalij ho odtiahol na breh.

V tom čase sa tam zhromaždilo veľa ľudí, niekto zavolal sanitku. Lekári začali dieťa resuscitovať a odviezli ho do nemocnice. Našťastie je malý chlapec v poriadku, vďaka hrdinskému Vitalijovi. Ten svoj čin nepovažuje za hrdinský a tvrdí, že konal viac podľa inštinktov. „Áno, príliš som nerozmýšľal, jednoducho som sa len vrhol do vody, musel som mu pomôcť.“ No kto ak nie ja? Na druhej strane boli dvaja chlapi, ale tí sa iba pozerali, takže nebola iná možnosť, „spomína Vitaliy.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!

Ak vám toto video zdvihlo náladu, nezabudnite ho zdieľať!