Tento 6-ročný chlapček je naozajstný hrdina: Zachránil svoju milovanú, malú sestričku pred hrozivým útokom psa!

Svetové médiá obletel hrdinský čin šesťročného Američana, ktorý bránil svoju mladšiu sestru pred útokom psa. Skončil s pomliaždeninami a tržnými ranami na tvári.

K útoku zvieraťa došlo 9. júla. Šesťročný Bridger Walker z Wyomingu sa postavil medzi psa a svoju mladšiu sestru.

Pohotovú reakciu neskôr okomentoval slovami: „Ak mal niekto z nás zomrieť, myslel som, že by som to mal byť ja.“ Zo stretu so psom si odniesol rozsiahle tržné poranenia na tvári, ktoré si vyžiadalo deväťdesiat stehov.

„Už vyzerá oveľa lepšie! Je v dobrej nálade a jeho úžasná osobnosť zostala incidentom nedotknutá. Zatiaľ sa nemôže moc zo široka usmievať, ale keď som mu čítala niektoré vaše komentáre, škeril sa. Rada by som tu tiež spomenula, že majitelia psa sú skvelí ľudia , ktorí sa k Bridgerovi a jeho rodine správajú len dobre.

Necítime voči nim žiadnu zlosť, v dôsledku incidentu iba narástla láska medzi našimi rodinami, „informovala verejnosť teta chlapca Nicole Walker, ktorá mu založila instagramový účet na vyjadrenie podpory.

Zároveň nabádala záujemcov, ktorí by Bridgera chceli finančne podporiť, aby peniaze poslali na potrebnejšie účely, napríklad pre vojnových veteránov.

Bridger Walker a jeho sestra, ktorú bránil pred útokom zvieraťa

Chlapcov príbeh sa dočkal mediálnej pozornosti z celého sveta. Svoj obdiv mu vyjadrili tiež niektorí predstavitelia filmových Avenger, ku ktorým žena svojho synovca v príspevku na sociálnej sieti prirovnala.

„Čítal som o tvojom príbehu a videl som, čo si urobil. Kámo, si hrdina. To, čo si urobil, bolo veľmi odvážne a nesebecké. Tvoja sestra má šťastie, že má teba ako svojho veľkého brata.

Tvoji rodičia na teba musia byť pyšní. Zostaň aj naďalej tak odvážny, potrebujeme ľudí ako ty. Viem, že uzdravenie môže byť ťažké. Na základe toho, čo som videl, ťa ale niečo len tak nezastaví, „odkázal Bridgerovi napríklad herec Chris Evans, predstaviteľ Kapitána Ameriky. Vo videu publikovanom na Twitteri chlapcovi prisľúbil zaslanie pravého štítu, ktorý superhrdina používal.

Ozval sa napríklad aj Hulk Mark Ruffalo: „Ľudia, ktorí riskujú svoje vlastné zdravie, kvôli zdraviu ostatných, sú tí najviac hrdinskí a premýšľaví ľudia, akých poznám. Skutočne si vážim a obdivujem tvoju odvahu.

Skutočná odvaha nie je, keď niekto ovláda ľudí, bojuje s nimi alebo sa chová ako drsňák. Skutočná odvaha je, keď človek vie, čo je správne, a urobí to bez ohľadu na to, že mu to možno uškodí. „

Zdroj: dailymail.co.uk

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové články každý deň.