Tento 6-ročný chlapec podľahol zákernej infekcií: Rodičom nakreslil obrázok s odkazom, ktorý našli až po jeho smrti…

6-ročného chlapčeka menom Leland Shoemaka zdolala agresívna infekcia Balamuthia mandrillaris. Zdrvených rodičov, ktorí náhle prišli o dieťa, čakal po návrate z nemocnice dojemný odkaz.

Ten malý anjelik stihol napísať ešte pred tým, ako ho odviezli do nemocnice.

Chlapca museli hospitalizovať dva týždne po ochorení. Rodičom by ani v tom najhoršom sne nenapadlo, že onedlho svoj boj s chorobou v prehrá. Kde ku nej prišiel, nevedia…

Améby (meňavky) ohrozujúce človeka pri kúpaní. Nachádzajú sa prevažne vo vlhkej pôde, v bahne, tečúcej vode, boli zistené aj v morskej vode, ale najviac obľubujú stojaté a teplé vody (jazerá, bazény, termálne pramene, priemyselné vody), kde majú priaznivé životné podmienky na rozmnožovanie a dostatok potravy. Medzi améby voľne žijúce v prírode, ktoré u kúpajúcich sa ľudí zapríčiňujú náhodné a dosiaľ nie celkom objasnené, veľmi agresívne ochorenie centrálneho nervového systému, patria Naegleria fowleri, Acanthamoeba spp. a Balamuthia mandrillaris. Vo väčšine prípadov je nákaza amébami smrteľná.

Jeho milujúci rodičia s ním strávili v nemocnici každý jeden deň, nepohli sa od neho ani na krok. Nemocnicu opustili až vtedy, keď mu museli ísť vybrať šaty na pohreb a zariadiť kar…

Keď prišli domov, na stole v obývačke ich čakal ním napísaný odkaz…

Mama Amber ho zverejnila na Facebooku. „Stále som s vami. Mami, Tati, ďakujem vám. Milujem vás, zbohom.“ Chlapček k odkazu nakreslil aj srdiečko, do ktorého vpísal: mama, otec, láska.

„Nevieme, kedy ho napísal. Bol veľmi výnimočne dieťa. Budeme ho navždy milovať. Žiaden rodič by nemal pochovať a prežiť vlastné dieťa, stále je to pre nás ako zlý sen…“ napísala zdrvená mamička na Facebook a obrázok zverejnila.

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme. 

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om.

Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane.