Tento 96. ročný deduško zachránil svoju dedinu pred demoláciou tým, že z nej spravil „dúhovú rozprávku“

Dokážete si predstaviť, že žijete v tej istej malej dedinke už viac ako 37 rokov? Užívate si dôchodok a zrazu vám vláda pohrozí demoláciou vášho domova.

Čo by ste urobili? Ak by ste nepodnikli žiadne kroky, bolo by viac ako isté, že o svoj domov prídete.

Jeden dedko našiel geniálny spôsob vyriešenia tohto problému. Dnes ho chcú navštíviť ľudia z celého sveta, vrátane jeho domovu.

Huang Yung-Fu, 96-ročný bývalý vojak, použil svoje umenie na to, aby zabránil vláde v zbúraní jeho domu.

Všetkých to fascinovalo a každý chce navštíviť tamojšiu dedinu. Svoje kresby využil na to, aby dedinku zachránil.

Taichung bola krásna dedina s viac ako 1200 domami. Väčšina obyvateľov boli bývalí vojaci, ktorým tam vláda poskytla dočasné bývanie. Postupne sa však väčšina vojakov odsťahovala a pozemky začali skupovať rôzni vývojári.

Počet obyvateľov tak rapídne klesol a v dedinke ostalo posledných 11 domov. Huang Yung-Fu sa rozhodol, že namaľuje na svoj dom vtáčika. Nakoniec však začal dokresľovať rôzne figúrky a postavy, a to aj na ďalšie domy.

Huangovej práci sa rýchlo dostalo veľkej pozornosti a jeho dedina sa stala jednou z najnavštevovanejších turistických atrakcií v Taichungu.

Diela sa turistom páčili, avšak najdôležitejším cieľom jeho práce bolo, že vláda zastavila svoje plány tieto domy zbúrať.

Napriek tomu, že zachovanie dediny v takomto stave si vyžaduje veľa energie a tvrdej práce, Huang sa vyjadril, že bude maľovať aj keď bude mať 100 rokov.

Dedina pripomína ľuďom skôr rozprávku ako mesto v skutočnom živote. Starček sa prebúdza už o tretej ráno, aby začal maľovať.

Turisti majú Huanga tak radi, že ho premenovali na „Dúhového dedka“, čo je vhodné meno pre muža s takou farebnou a tvorivou osobnosťou.

Zdroj: Boredpanda

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním.

Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme.