Tento bezdomovec prišiel do reštaurácie a poprosil o nejaké zvyšky jedla: To, čo spravil manažér vás dojme…

Mal to byť len ďalší a obvyklý výlet pre otca Joeyho Mustaina a jeho dcéru Stellu. Obaja si užívali vzájomnú spoločnosť pri večeri v miestnej reštaurácii.

Zrazu sa však stali svedkami niečoho naozaj mimoriadneho, dostali veľmi dôležitú životnú lekciu!

Do reštaurácie vošiel na prvý pohľad muž bez domova a spýtal sa, či nemajú nejaké zvyšky. Čo sa stalo potom Joey sa rozhodol popísať na Facebooku:

„Dnes som vzal dcéru do reštaurácie, kam spolu často chodíme. Po jedle sa hrala s ostatnými deťmi, potom som  ju zavolal na dezert. Znovu sme sa spoločne posadili k stolu, z ktorého sme mohli sledovať takmer celú reštauráciu. Vtedy sme videli túto situáciu. K jednému z čašníkov pristúpil tulák bez domova a spýtal sa, či je šanca, že dostane nejaké zvyšky jedla. Chlapík bol špinavý a topánky mal od blata, vlasy mal nedbalo zviazané a strnisko napovedalo, že sa už pár dní neholil.”

„Stál v bezpečnej vzdialenosti, aby nenarušoval ich priestor, a ticho čakal na vedúceho reštaurácie. Keď sa k nemu blížil, počuli sme ho hovoriť, že nedostane zvyšky, ale normálne a teplé jedlo ako všetci ostatní. Jediné, čo sa od neho vyžadovalo, bola modlitba za jedlo.”

„Bezdomovec s tým nemal absolútne žiadny problém. Vedúci mu položil ruku na rameno a spoločne sa modlili. Počul som ich slová jasne a naozaj ma chytili za srdce. Povedal som svojej dcére Stelle, aby sa dobre pozrela, pretože takýto pohľad nie je bežný. Toto je lekcia zo skutočného života, ako sa správať a ako pomáhať druhým. Dúfam, že moja dcéra a hostia, ktorí v ten deň reštauráciu navštívili, budú na toto gesto dlho spomínať.“

Tento manažér mohol jednoducho povedať mužovi, aby odišiel z reštaurácie, ale namiesto toho sa rozhodol urobiť tento krásny skutok. Zdieľajte tento článok ak si myslíte, že by sa viac ľudí malo inšpirovať týmto príbehom. Ďakujeme!

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!