Tento bezdomovec vošiel zúfalý do kaviarne a poprosil majiteľku o peniaze: „Ani mne nikto nič nedá zadarmo“, odpovedala žena a urobila niečo, čo nečakal!

Bezdomovec menom Marcus vošiel do kaviarne v v Minnesote. Pozrel sa priamo do očí majiteľke kaviarne a požiadal ju o peniaze.

Ich konverzácia ale nabrala obrátky a všetko vyústilo v niečo naozaj zaujímavé.

„Prečo nemáš prácu?“ Spýtala sa ho majiteľka. Neváhala a dodala ešte: „Vieš, ani mne nikto nedá nič zadarmo.“ Bezdomovec povedal žene, že jeho najväčšou túžbou na svete je práca. Kvôli svojej kriminálnej histórii je však všade odmietnutý a nútený bojovať na ulici o svoj život.

Marcusov príbeh zasiahol srdce majiteľky a rozhodla sa, že mu pomôže. Nepáčilo sa jej, že by toho muža mala poslať von, aby živoril, keď má záujem pracovať.

Keď videla, ako Marcus vchádza dverami dovnútra, smutný a špinavý, pukalo jej srdce. Bolo vidieť, že muž potrebuje pomoc. Rozhodla sa, že mu dá šancu.
„Chceš pracovať?“ Spýtala sa majiteľka muža. „Mám pre teba prácu a na konci dňa ti môžem zaplatiť,“ dodala. Bezdomovec sa usmial a povedal, že bude naozaj rád a pomôže s čímkoľvek.

Pomohol vyniesť odpadky, umyť riad a robil aj ďalšie podobné veci.

Keď mu majiteľka prvýkrát zaplatila, urobil niečo nečakané. Nakúpil z toho jedlo v jej kaviarni.

Trval na tom, že jedlo zaplatí, jednoducho preto, že sa cítil dobre, keď to dokázal.

„Robte s niekým každý deň niečo pekné a nehodnoťte ho, pretože potrebuje pomoc.

Nikdy neviete, aké okolnosti ho do tej situácie priviedli. Existujú aj tí, ktorí si zaslúžia ďalšiu šancu, „kladie majiteľka na srdce všetkým ostatným.

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho so svojimi priateľmi.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om.

Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane.