Tento chlapec vrátil milionárovi peňaženku, ktorú našiel a požiadal ho o dolár: Jeho láskavé srdce bohatého muža dojalo

Keď v 90. rokoch prechádzal filantrop Kenneth Behring oblasťou San Francisco Bay Area, všimol si, že sa mu chýba peňaženka. Jeho asistent znepokojene povedal: „Možno ste počas rannej prechádzky v chudobnej štvrti v Berkeley stratil peňaženku. Čo ideme robiť? “

Behring povedal: „Môžeme len čakať, kým nás kontaktuje osoba, ktorá peňaženku našla.“

O dve hodiny neskôr asistent Behringovi sklamane povedal: „No, nestrácajme čas čakaním na to, kým ti niekto žijúci v chudobe vráti peňaženku. Od týchto ľudí sa to nedá čakať. “ Behring pokojne povedal: „Nie, stále chcem počkať a uvidím…“

Asistent bol zmätený: „Osoba, ktorá našla vašu peňaženku, nás mohla ľahko kontaktovať, pretože v peňaženke sú vizitky. Uskutočnenie hovoru trvá len pár minút.

Čakali sme celé popoludnie. Zdá sa, že osoba, ktorá  peňaženku našla, nemala v úmysle vám ju vrátiť.“

Behring trval na tom, že bude čakať ďalej.
Deň sa zmenil na noc a zrazu zazvonil telefón. Volajúcou osobou bola osoba, ktorá našla peňaženku. Asistent zašomral: „Môže to byť pasca? Možno sa vám chcú vyhrážať alebo vydierať? “

Behring svojho asistenta ignoroval a rýchlo sa vydal na ulicu, kde sa mali stretnúť. Keď dorazili, kráčal k nim chlapec v tunike a v jeho malých rukách bola Behringova stratená peňaženka. Asistent rýchlo schmatol peňaženku a spočítal peniaze vo vnútri. Prekvapilo ho, že nechýbala ani jedna bankovka.

„Pane, môžem požiadať o trochu peňazí?“ Povedal chlapec rozpačito. Po vypočutí týchto slov sa asistent zasmial: „Vidíte, vedel som to …“ Než stihol dokončiť vetu, prerušil Behring svojho asistenta a usmial sa: „Koľko chcete?“




„Iba dolár.“ Chlapec zahanbene odpovedal. „Dlho som hľadal verejný telefón a keď som ho konečne našiel, nemal som pri sebe žiadne peniaze, takže som si na tento hovor musel požičať dolár od majiteľa obchodu.

Teraz potrebujem ten dolár, aby som mu vrátil peniaze. “

Po vypočutí chlapcovho vysvetlenia sa Behringov asistent za seba hanbil.

Behring bol taký dojatý, že chlapca objal. Ookamžite zmenil svoj existujúci charitatívny plán. Investoval svoje peniaze do niekoľkých škôl v Berkeley a účelom tejto školy bolo vzdelávať deti žijúce v chudobných štvrtiach.

Počas otváracieho ceremoniálu Behring povedal: „Nesmieme predpokladať, že každý človek vonku je chamtivý alebo sebecký. Musíme uvoľniť miesto a dať každému človeku príležitosť dokázať, že má čisté a láskavé srdce. Do ľudí s láskavými dušami sa oplatí investovať“

Zdroj: en.goodtimes.my

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním.

Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme.