Tento desaťročný chlapec neprešiel okolo ležiaceho muža na zemi so „zatvorenými očami“, vďaka tomu stále žije!

Bol to bežný deň, Maxim Wiedemann sa hral na dvore s priateľmi, keď si náhle všimol muža ležiaceho na chodníku.

Z nejakého dôvodu mu okoloidúci nevenovali pozornosť (alebo predstierali, že ho nevidia). Chlapec ho však neignoroval a tak mu zachránil život.

Chceme zdieľať príbeh o tomto odvážnom chlapcovi, zdieľajte ho, aby sa o ňom mohlo dozvedieť čo najviac ľudí.

Maxim sa k nemu priblížil, naklonil sa a počul, že sotva počuteľne žiada o pomoc, mal niečo so srdcom….

Chlapcova matka je zamestnankyňou miestneho pátracieho a záchranného tímu, veľmi často zdieľa so svojím synom príbehy o záchrane ľudí.

Maxim jej okamžite zavolal. Žena požiadala, aby odovzdala telefón jednému z dospelých, ale v tom čase tam neboli žiadni blízkosti a muž sám nemohol hovoriť, stále chrčal. Maxim sa musel vysporiadať nezávisle so spasením ľudského života.

Čoskoro zavolala Maria, chlapcova matka pomoc, ale pred príchodom musel poskytnúť prvú pomoc, počas ktorej ho inštruovala mama.

„Uvedomila som si, že to nemožno odkladať, pretože času nie je dosť a srdce je krehká vec.“ Prerušila som len, aby som zavolala sanitku. Potom sme znovu telefonovali, šiel k mužovi, zapol telefón nahlas a začal sa riadiť mojimi pokynmi „ – povedala Maria.

Prvou vecou, ​​ktorú musel urobiť, to je obrátiť obetovaného zozadu na stranu a rozopnúť golier košele.

Chlapec postupoval podľa pokynov mamy a urobil to.

Maxim bol s mužom po celý čas, kým neprišla sanitka, samozrejme bol veľmi vydesený a znepokojený, dokonca sa zabudol opýtať, aké je jeho meno a do ktorej nemocnice bol prevezený.

Maria priznáva, že je na svojho syna šialene pyšná a zároveň veľmi rozhorčená nad ľahostajnosťou okoloidúcich.

„Na jednej strane som hrdá na svojho syna a na druhú stranu som rozhorčená. Koniec koncov, nikto nereagoval, keď malý kričal a snažil sa zavolať o pomoc. Malé dieťa – a nikto nepomohol!“.

Stáva sa, že robíme unáhlené závery, musíme o tom premýšľať, pretože to môže niekoho stať život. Keď vidíte osobu ležiacu na zemi, pomôžte, nie vždy je len opitý!

Takéto príbehy nám znovu dokazujú, že pre to, aby sme robili dobro a pomáhali ľuďom, nie je nutné byť dospelým, mať veľa peňazí a moc, stačí byť človekom …

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku, vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť Vám prinášať nové DOBRÉ SPRÁVY na každý deň.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové články každý deň

Zdroj: laykni.com