Tento láskyplný chirurg sa snaží svojimi kresbami znížiť stres u svojich detských pacientov po operácií

Dr. Robert Parry je viac ako iba chirurg. Je to skutočný človek. Riaditeľ detskej chirurgie v Akronskej detskej nemocnici v Akrone v Ohiu sa stal na internete známym pre svoj jedinečný spôsob, ako svojich malých pacientov upokojiť.

Potom, čo odloží skalpel, vytiahne fixky a perá a pomocou vlastnoručne kreslených obrázkov detičkám zakryje jazvy.

Mama, ktorej dcéra bola Robertovou pacientkou povedala, že jeho ilustrácia skutočne zmenila celý zážitok z nemocnice. “Vždy, keď je dieťa choré, existuje neuveriteľné množstvo stresu. Keď je naplánovaný chirurgický zákrok, rodičia tvrdo pracujú na tom, aby skryli pred dieťaťom svoje obavy zo zákroku,” povedala.

Lekár povedal svojej maličkej pacientke, že po skončení operácie bude mať nakresleného krásneho motýľa. Malá pacientka bola taká hrdá na svoju peknú bandáž, že sa nezaujímala o žiadne jazvy.

Parry pracuje v nemocnici od roku 2011 a podľa profilu nemocnice vykonal od roku 2017 viac ako 10 000 operácií. “Pre všetkých to bola celkom zvláštna vec. Je to pre mňa zábavné, pretože rodičia aj deti si to naozaj užívajú a dokonca aj celý zdravotnícky personál rád spolupracuje,” povedal lekár.

Dodáva, že každá ilustrácia mu trvá zhruba päť minút.

Zdroj: Boredpanda

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním.

Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme.