Tento malý, 12-ročný chlapec sa pozeral von z okna a všimol si muža, ktorý sa chystal spáchať samovraždu. Vedel, že mu musí zachrániť život!

12-ročný chlapec menom Adom bol chorý a ležal doma vo svojej detskej izbe. Z okna svojej spálne doma v Sandefjorde (Nórsko), Adom vidí železničné koľaje.

Keď sa chystal zatiahnuť závesy, uvidel na koľajnici sedieť muža. Bol to jeden obyvateľ Sandefjordu, ktorý po prvý raz zažil dramatické obdobie vo svojom živote a chystal sa spáchať sebevraždu.

12-ročný chlapec zbehol dolu schodmi a kričal na svoju matku Máriu, že na železničných koľajniciach sedí človek.

Matka mu vysvetlila, že dnes jeden zo železničiarov celý deň pracoval na koľajniciach. Ale Adom  nestrácal čas vysvetľovaním, rýchlo sa obúval, vybehol von, lebo si bol istý, že to nie je železničiar.

Rýchlo sa rozbehol smerom k železničným koľajam.

Matka, ktorá sa sťažovala na bolesti chrbta, sa pozrela von oknom na jednom z poschodí v dome. A uvedomila si, že jej syn mal vo svojom postrehu úplnú pravdu – nebol to zamestnanec železníc.

Mária utekala za synom niekoľko sto metrov k miestu, kde muž sedel na koľajniciach. Keď sa k nemu priblížila, uvedomila si, že muž sa naozaj chystá spáchať samovraždu. Vedela, že musí zakročiť a muža zachrániť.

Poslala syna domov a sama zostala na mieste činu. Zavolala záchrannú službu a len pár sekúnd pred príchodom vlaku, dorazili policajti a muža z koľajníc doslova odniesli a tak zachránili.

Táto udalosť mala na chlapca hlboký vplyv.

Nemohol prestať kontrolovať železničné trate a to každý deň. Po tomto dramatickom jesennom dni, keď Adomovo bdelé oko pomohlo vyhnúť sa bolestivej tragédii, pozorne sleduje dianie na tratiach aj jeho mama.

Rodina dúfa, že ani oni, ani nikto iný, nikdy niečo také nezažije a tí, ktorí trpia vnútornou bolesťou, dostanú včas potrebnú pomoc.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!