Tento malý, 5-ročný chlapček objíma truhlu svojej mamičky a vôbec stále nerozumie, čo sa vlastne deje: Snaží sa ju tak prebrať a zobudiť…

Khayne Castro mal iba 5 rokov, keď ho opustila jeho mamička. Bol veľmi malý aby dokázal pochopiť, prečo sa jeho „spiaca“ matka neprebudila ani nespala vedľa neho; ako zvyčajne.

Nechápal, prečo musí zostať v „špeciálnom boxe“, ktorý ukazuje iba polovicu jej tela; nechápal, že je už mŕtva a nikdy sa neprebudí, bez ohľadu na to, ako veľmi sa snaží prinútiť ju vstať aby ho znovu objala.

Každý z nás vie, aké bolestivé je stratiť milovanú a blízku osobu. Vidieť v truhle niekoho, kto ešte nedávno chodil, dýchal a žil s nami bok po boku, je veľmi ťažké.

O niečo náročnejšie je okamih, kedy musíte deťom vysvetliť, prečo by sa mali rozlúčiť so svojím rodičom alebo iným členom rodiny.

V srdcervúcom príspevku, ktorý sa odvtedy stal virálnym na Facebooku, člen rodiny Marichu Gabrie zdieľal, ako sa mladý chlapec posadil na stoličku, aby sa mohol dostať na vrchol rakvy svojej matky a „objať“ ju. Malý chlapec sa najprv spýtal príbuzných, prečo nemôže ležať vedľa svojej matky.

Je ťažké obviňovať ich za to, že neboli schopní odpovedať na jeho úprimnú otázku. Keď si uvedomil, že už ho k mame nepustia, rozhodol sa ju ešte naposledy objať na rozlúčku.

Pritiahol si k rakve stoličku, vyliezol na ňu a schúlil sa k priehľadnému príklopu.
Jeho mamička zomrela pri pôrode svojho najmladšieho syna Cyrila Khayzera, ktorý taktiež bojoval o život. Našťastie lekári dokázali zachrániť aspoň jeho.

Fotografie chlapčeka sa na Facebooku odvtedy stali virálnymi a stovky ľudí mu vyjadrili sústrasť a modlili sa, aby chlapec nakoniec situáciu pochopil.

Úbohé dieťa… Tento chlapec musel čeliť obrovskej bolesti zo straty matky vo veľmi rannom veku.

Život je nevyspytateľný. Nezabúdajme na to, že ani my tu nebudeme večne a snažme sa s našimi najbližšími tráviť čo najviac voľných chvíľ. Čas je jediná vec, ktorá sa už nikdy nebude dať vrátiť späť.

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním.

Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme. 

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om.

Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár!

Vaše názory sú vítane.