Tento malý chlapček Daniel nemá domov – svoje úlohy si musí písať pod svetlom výkladu McDonaldu

Prinútiť deti, aby si urobili domáce úlohy, je niekedy takmer nadľudský výkon. Stojí to prehováranie, zvyšovanie hlasu, vyhrážky a hlavne nervy bezmocných rodičov.

Filipínec Daniel Cabrero ale medzi také deti nepatrí.

Úlohy píše rád a dobrovoľne aj napriek tomu, že mu osud zrovna nepraje. Žije totiž na ulici a svoje školské povinnosti si plní na chodníku pod svetlom z McDonaldu.

Fotka malého Daniela, ako sa na improvizovanom stolčeku poctivo chystá do školy, obletela celý svet. Snímku zaobstarala študentka medicíny Joyce Torrefrancová, keď sa vracala neskoro v noci domov, a ihneď ju zdieľala na Facebooku s popisom: Toto dieťa ma inšpirovalo!

A nielen ju. Pod fotografiou sa hneď objavili série komentárov. „Daniel je cieľavedomý a vytrvalý, pretože vie, aké to je nemať vôbec nič. Mali by sme sa od neho učiť. Najväčšie životné lekcie nepochádzajú od slávnych osobností, ale od obyčajných ľudí. Majte myseľ i oči otvorené, „stojí napríklad v jednom z nich.

S chlapcom, ktorý sa chce raz stať policajtom alebo lekárom, sa aj napriek jeho nízkemu veku život nemaznal. Jeho otec zomrel vo väzení a dom, v ktorom spoločne s mamičkou a bratom žili, ľahol popolom.

Okrem neuveriteľnej vôli a odhodlaniu tak má Daniel už len jedinú vec – obyčajnú ceruzku, ktorú pre neho ukradol jeho spolužiak.

A tak zatiaľ čo si ostatné deti po konci vyučovania idú hrať na ihrisko alebo vyrazia na zmrzlinu, on usilovne študuje pod svetlom z rýchleho občerstvenia, aby si raz mohol splniť svoj sen.

Zdroj: Facebook / Joyce Torrefranca

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah.

Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme.