Tento malý umierajúci chlapček s rakovinou povedal svojej novonarodenej sestričke niečo, čo ju dojalo v prvom sekunde celý svet!

V lete roku 2016 sa malý chlapec začal cítiť zle. Rodičia ho okamžite zobrali k lekárovi. Ten mu povedal, že je len nachladnutý a poslali ho domov s tým, že to má zo seba vypotiť.

Jeho stav sa však nelepšil.  Podstúpil mnoho testov, na konci ktorých dostal tú najhoršiu diagnózu na svete: mal rakovinu. Táto diagnóza všetkých zdrvila, ale šance na liečbu boli veľmi dobré. Aspoň tak to vyzeralo na začiatku.

Ihneď začal s liečbou a v roku 2017 to vyzeralo dobre. Rakovinu porazil a začal znova chodiť do školy.

Všetko sa nejaký čas zdalo úplne v poriadku. Bohužiaľ sa rakovina onedlho potom vrátila. Začal novú liečbu a jeho šanca na prežitie bola podľa lekárov asi 70 percent. Jeho šance boli veľmi dobré, a preto rodina čakala len dobré správy. Navyše v rovnakom čase bola jeho mamička tehotná a čakala jeho sestričku.

V júli sa vrátil domov, ale v auguste sa vrátil do nemocnice a rakovina bola vážnejšia ako kedykoľvek predtým. Rozšírila sa mu po celom tele. Chlapec chcel ale zostať nažive, aby mohol ešte privítať na svete svoju sestričku. K tomu chýbali 3 mesiace.

Chlapec to vydržal a zostal skutočne nažive dostatočne dlho, aby sa mohol stretnúť so svojou malou sestrou. Mal však možnosť sa s ňou stretnúť iba krátko.

Jeho malá sestra sa konečne narodila a slová chlapca dojali celý svet.

Vzal sestru do náručia, objal ju a povedal:

„Chcem zostať, ale musím sa stať tvojím anjelom strážnym!“

Onedlho potom zomrel…

Dievčatko bohužiaľ nebude mať nikdy možnosť sa stretnúť so svojim bratom. Rodičia jej o ňom budú určite rozprávať, ale nikdy s ním neprehovorí. Môžeme len dúfať, že na ňu bude dohliadať ako jej strážny anjel, ako jej sľúbil. Odpočívaj v pokoji, zlatíčko…

Zdroj: lee.cooper.16/facebook

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane.