Tento muž chcel prestať s fajčením cigariet: Svoju hlavu sa rozhodol zamknúť doslova do KLIETKY!

Tento muž sa rozhodol na hlave nosiť klietku v snahe, aby prestal s fajčením cigariet. Ibrahim Yücel z tureckého mesta Kütahya fajčil viac ako dve desaťročia, kým sa nerozhodol fyzicky zabrániť tomu, aby si cigaretu vložil do úst.

Inšpiroval sa motorkármi, ktorí nosili prilby, a na výrobu vlastnej použil 130 metrov medeného drôtu.

Jazdci na motorkách si samozrejme môžu helmu kedykoľvek zložiť, ale Ibrahim zašiel až tak ďaleko, že dal svojej rodine kľúč, ktorým si odomyká hlavu. Toto rozhodnutie prišlo potom, čo si Ibrahim uvedomil, že od 16 rokov fajčil každý deň dve krabičky cigariet. No až keď jeho vlastný otec zomrel na rakovinu pľúc, uvedomil si, že je čas upozorniť aj na svoje zdravie. Ďalším, ešte dôležitejším dôvodom je, že chce vidieť ako vyrastajú jeho deti.

Prilba bola navrhnutá ako klietka pre vtáky. Pred tým, než Ibrahim každé ráno odíde do práce, nechá kľúče svojej manželke.

Jeho predchádzajúce pokusy o zbaviť sa tohto zlozvyku vždy zlyhali, a preto ho jeho manželka podporovala – napriek tomu, že sa spočiatku za to trochu hanbila. Cez prilbu na hlave môže jesť sušienky alebo piť vodu, ale ak by si chcel pochutnať na plnohodnotnom jedle, musel by si odomknúť klietku.

Čo si myslíte o jeho nápade? Dokázali by ste niečo také urobiť, aby ste skoncovali so svojim zlozvykom?

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme. 

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om.

Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane.