Tento muž pochopil, čo všetko zvláda jeho žena na materskej dovolenke a zverejnil na internete niečo, čo dojalo tisíce ľudí!

Narodenie nového člena do rodiny, najmä do mladej rodiny, môže často viesť k nepochopeniu. Obaja rodičia sú veľmi unavení. Majú viac práce, nové povinnosti a nemajú pre seba toľko času ako predtým.

Často rôzne nepochopenia vznikajú z nadbytku snahy oboch strán. Otec, ktorý tvrdo pracuje celý deň, aby zabezpečil peniaze pre svoju rodinu, sa vracia domov a vidí neporiadok.

V takejto situácii si mysli, že jeho partnerka celý deň nič nerobila. A pravdou je, že je byť mamou je povolanie na plný úväzok.

Tony Emms a jeho snúbenica Charlotte sú mladí rodičia. Tony si všimol, že Charlotte je napriek skutočnosti, že nepracuje, stále unavená. Hovoril si, ako je nespravodlivé, že on musí chodiť do práce a ona nie. Myslel si totiž, že jeho žena sa celé dni pozerá na televíziu alebo sa hrá s dieťaťom a spí.

Potom si ale taký jeden deň vyskúšal a nestačil sa diviť. Celý deň sa nezastavil a zistil, že starať sa o dieťa je naozaj ťažká práca! Manželku teraz obdivuje za to všetko, čo robí, a aby jej to dal najavo, nahral na Facebook fotografiu, ktorá dojala celý svet.

Napísal k nej krátky príspevok: Prečítajte si ho, stojí to za to.

„Niekedy si nevážim mojej ženy. Prichádzam domov z práce a ona je celý čas unavená. „Veď som to ja, kto celý deň pracuje,“ Hovorím si… Keď som si však vyskúšal na jeden deň, čo táto úžasná žena robí, zmenil som názor. 

 

Kým ja idem ráno do práce, ona zavčasu vstáva a musí sa pripraviť na to, čo ju čaká v priebehu dňa. Keď sa naše dieťa prebudí, má hlad a ona ho musí nakŕmiť, zatiaľ čo ona sa najesť nemôže, aj keď je tiež hladná. Potom s ním sedí a hrá sa, musí mu vymeniť plienky, zase sa hrať a potom ho uspať. Táto úžasná mama si potom nemôže zdriemnuť, pretože musí upratať hračky po našom dieťati, umyť riad a potom umyť riad zo včerajška …

 

Nesedí, neleží, nesleduje televíziu a nemá bezstarostný deň…  

 

Dieťa sa zase zobudí hladné a mama, ktorá celú dobu nemala čas nič zjesť, mu musí dať obed. Po obede je dieťa opäť hravé a chce pozornosť. A pripomínam, že mama ešte stále nejedla … a celé upratovanie bolo na nič, pretože hračky sú zase porozhadzované. Ja sa vraciam z práce a som naštvaný, že ich musím upratať a hovorím si pri tom, že ona dnes ešte nič neurobila. A ona sa predsa celý deň snažila aby naše dieťa bolo zdravé a šťastné …

 

Pre podobných otcov, akým som bol ja mám radu: Vážte si matky svojho dieťaťa. Je to výnimočný typ človeka, ktorý zo seba dáva všetko, aby vychoval Vaše dieťa. „

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme. 

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane.