Tento šikovný 13-ročný chlapec si postavil mini domček z vlastných peňazí a recyklovaného materiálu!

Je ťažké nájsť niekoho, kto si v detstve nestaval bunkre, netúžil po domčeku na strome alebo aspoň po stanovaní v prírode. Luke Thill, trinásťročný chlapec z Dubuque v Iowe, to dotiahol do dokonalosti, keď si na záhrade svojich rodičov postavil minidomček.

Počas letných prázdnin sa jednoducho nudil a tak začal hľadať na internete informácie, ako na to.

Založil tiež zbierku, ktorá jeho projekt podporila, no väčšinu nákladov musel pokryť sám.

     

Odhodlaný chlapec si preto začal zarábať kosením trávnikov a podobnými službami pre svojich susedov. Oživil tiež bartrový obchod a vlastnú prácu vymenil za prácu niekoho iného.

Napríklad sused elektrikár mu v minidome zaviedol elektrinu a on mu za to upratal garáž. Trvalo to rok, ale napokon dokázal investovať 1,500 dolárov z vlastných peňazí.

Takmer všetok materiál, ktorý použil, bol recyklovaný alebo ho dostal od ľudí, ktorí by ho inak vyhodili. Niektoré kúsky získal z domu starej mamy, dvere mu daroval strýko…

Jeho dom má plochu približne 5 metrov štvorcových, jeho šírka je 3 metre a dĺžka o niečo viac ako 1,5 metra. Má elektrinu, ale zatiaľ mu chýba toaleta a odpadové rúry.

Po vlastnom domčeku na záhrade sníva mnoho detí

Pre niekoho odpad, pre iného poklad – Luke využíval pri stavbe recyklovaný materiál.

Luke o svojom minidome hovorí: „Mám rád minimalizmus a chcel som si postaviť dom bez toho, aby som musel mať hypotéku.“ Každé popoludnie si v dome robí domáce úlohy a niekoľkokrát týždenne tam môže prespať.

Luke si plánuje postaviť ešte väčší dom, keď začne študovať na vysokej škole. Rád by svojim projektom inšpiroval aj iné deti a ukázal im, že toho dokážu oveľa viac, ako si myslia.

Vlastný mini domček mladého teenagera.

Zdroj: eu.desmoinesregister.com, abcnews

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku, vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť Vám prinášať nové DOBRÉ SPRÁVY na každý deň.