Tento týraný nemecký ovčiak utiekol od svojho majiteľa ku susedom: Našťastie tam našiel pomoc!

Keď si obyvateľ anglického mesta Shefflid všimol tohto psa, myslel si, že je pred ním kríženec. Okamžite mu však bolo jasné, že psík potrebuje pomoc a rozhodol sa zavolať veterinárneho inšpektora na pomoc túlavým zvieratám. 

Sarah Jordanová, jedna z dobrovoľníčok dorazila krátko potom, ako jej muž zavolal a bola šokovaná stavom v akom sa pes nachádzal. Kožu zvieraťa zožieral svrab a pes skoro nemal srsť.
Okrem toho bol vychudnutý a veľmi bojazlivý, nepoznal, čo je to dotyk hebkej dlane – skôr sa bál zakaždým, keď sa ku nemu priblížila cudzia ruka. Bolo to smutné.

Pes sa volal Sheena. Sarah vzala zviera k veterinárovi a ten dospel k záveru, že chudák trpel tiež blchami, ktoré vyvolávali alopéciu, vypadávanie srsti. Bolo takmer nemožné odhadnúť, k akému plemenu patrí – ale podľa kúsku srsti na jeho hlave možno usúdiť, že išlo o nemeckého ovčiaka.

Bývalého majiteľa zjavne týraného psa sa podarilo nájsť.

Ukázalo sa, že mu pes utiekol a teraz je podľa britských zákonov majiteľovi zakázaný chov domácich miláčikov po dobu 10 rokov.

O psíka sa starali dobrí ľudia z útulku a za necelý rok mu opäť narástla jeho srsť – ukázalo sa, že ide naozaj e o nemeckého ovčiaka. Dnes je to zviera, ktoré by ste nespoznali!

Prvýkrát v živote vyzerá ako zdravý pes. Teraz čaká, až pre neho bude nájdený dobrý domov, kde už bude konečne všetko v poriadku.

Desiatky tisíc psov a mačiek každoročne skončia v útulkoch, či už kvôli zanedbávaniu, zneužívaniu alebo opusteniu.

Zvážte adopciu pred kúpou. Navštívte miestne útulky, každý pes alebo mačka si zaslúžia spravodlivú šancu na milujúci domov.

Ďakujeme všetkým anjelom, ktorí dávajú pozor na malé a nevinné obete krutosti a zanedbávania.

Zdieľajte tento potešujúci okamih so svojimi priateľmi a spríjemnite im deň!

Prečítajte si tiež:

Pozrite sa na rozkošné šteniatka v pyžamku ako si užívajú raňajky pri svojej mamičke!

Tento mladý muž zachránil už viac ako 500 psov a mačiek: Dáva im šancu na nový život! Pozrite sa na fotky pred a potom!