Tento zubár vo svojom voľnom čase chodí v mraze po meste a dekami prikrýva opustené, túlavé psy a mačičky!

Tak ako u nás, aj v Istanbule počas týchto dní klesá teplota poriadne nízko. V mrazivom počasí sa každý z nás teší domov, kde je teplo a pohoda, nie každý má ale také šťastie. Po uliciach sa túla veľa ľudí, aj zvierat.

To, čo robí zubár Huseyin Yurtseven, si skutočne zaslúži obdiv.

Každý jeden večer, keď odíde posledný pacient, zamkne svoju ambulanciu a pripravuje sa na prechádzku, ktorá má však oveľa väčší zmysel, než si myslíte.

V ambulancii si totiž pripravuje deky a kusy látky. Najprv to robil sám, ale teraz mu už pomáhajú aj jeho priatelia. Následne sa vyberú do ulíc a každú jednu túlavú mačku, či psíka prikryjú.

Jeho misia sa stretla s obrovským úspechom. Huseyin dokonca pripravené deky posiela do rôznych organizácií. Tak je rozsah jeho pomoci oveľa väčší, pretože každý deň nestihne obísť mnoho ulíc.

Hüseyin uviedol, že toto správanie zmení uhol pohľadu jednotlivcov na život a povedal: „Keď v noci zaspávame vo svojich domovoch a keď nás prikryje milovaná osoba, cítime pocit lásky a prejav vďačnosti. Pouličné zvieratá nám tiež ukážu tento súcit, šťastie a úprimnosť. “ povedal.

Yurtseven pripomenul, že pred domami a obchodmi je umiestnená nádoba s vodou pre zvieratá, ktoré sú v lete dehydrované, a povedal: „Každý môže tiež túlavé zvieratá, ktoré v zime prechladnú, prikryť prikrývkou. Tento akt láskavosti je niečím, čo každý dokáže a urobí tak dobrý skutok. “ povedal.

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah.

Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme. 

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane.