Títo súrodenci z Indie trpia zvláštnou a ojedinelou chorobou – vyzerajú ako starí ľudia

Podobný príbeh sa odohrával vo filme Podivuhodný prípad Benjamina Buttona, kde hral hlavnú úlohu Brad Pitt. Prípad z Indie je však holou skutočnosťou.

Chudobní rodičia majú spolu tri deti.

Najstaršia, dcéra sa narodila zdravá. Jej dvaja mladší súrodenci, Keshav a Anjali, /na fotografií majú 1 a 7 rokov/ však vyzerajú staršie o niekoľko- desiatok rokov.

Ojedinelá porucha sa nazýva progéria

Progéria (syndróm predčasného starnutia, anglicky progeriu, progeriu syndrome) čiže syndrómy predčasného starnutia sú ochorenia, ktoré vznikajú na základe mutácií v ľudskom genóme (súbor génov). Doteraz však nebola preukázaná dedičnosť. Doba nástupu choroby je rôzna, ale v podstate diagnostikovať ju možno už u detí, ktoré majú iba niekoľko mesiacov.

 

Najtypickejšie sa choroba objaví medzi 18. a 24. mesiacom veku.

 

Človek s týmto syndrómom sa dožije maximálne 20 rokov, priemerne však umiera okolo 13-15 roku života. Najčastejšími príčinami úmrtia sú cievna mozgová príhoda, infarkt myokardu

Deti v škole sa mi posmievajú a dávajú mi rôzne prezývky, ako napríklad DAAD Amma (babička), budhiya (stará dáma), bandariya (opica) a to mi veľmi ubližuje. Chcem, aby so mnou zaobchádzalo ako s normálnym dieťaťom. Proste ma prijať za to, kto som. “

Ona aj jej brat trpia obrovskými bolesťami. Na účinné lieky nemajú rodičia peniaze.

Otec si zarobí v prepočte okolo 40 Eur mesačne a za zhruba 7 Eur kupuje deťom tlmiace tabletky, ktoré im čiastočne pomáhajú od bolesti. „Podľa našich lekárov by nám možno mohol pomôcť niekto v zámorí, vidím, ako moje deti starnú rýchlejšie ako ja a nie je nič, čo by som mohol urobiť. Láme mi to srdce. Neustále sa modlím za zázrak, „hovorí otec rodiny.

Zázrak sa však v tomto prípade bohužiaľ čakať nedá. Osud býva u týchto detí nemilosrdný.

Zdroj: Decccanchronicle.com, dailymail.co.uk

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om.

Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.