To čím si musel prejsť tento chlapec si nezaslúži naozaj nikdy žiadne malé dieťa: Ako dospelý muž sa teraz snaží pomáhať deťom s podobným problémom!

Jonathan Destin bol ako každý iný teeneger. Zdalo sa, že je šťastný bez nejakých väčších problémov v škole, či doma. Bohužiaľ to len predstieral a to dokonca až 6 rokov.

Keď mal 16 rokov, došlo k tragickej situácii, ktorá úplne zmenila jeho život.

Jonathan býval vo francúzskej dedine Marquette-les-Lille s rodičmi a sestrami. Nikomu sa nezveril so svojimi problémami, ktoré musel 6 rokov znášať v škole. Skupina žiakov si na neho zasadla a šikanovala ho.

Jonathan trpel šikanou z mnohých dôvodov: vzhľad, hmotnosť, priezvisko, krutí spolužiaci si na ňom našli hocičo… Stal sa tiež obeťou finančného vykorisťovania staršími žiakmi. Kradli mu peniaze, ktoré od mamy dostával na obed. Priebežne sa k slovnému šikanovaniu pridalo tiež fyzické násilie. Násťroční chlapci ho ale bili tak, aby nemal viditeľné stopy na tvári.

Jonathan sa veľmi bál a hanbil sa o svojom probléme niekomu povedať.

7. februára 2011 došlo k tragickej situácii. Banda tyranov mu priložila k spánku pištoľ. Povedali mu, že ak im neprinesie peniaze, zabijú mu rodičov. A chlapec nakoniec ten tlak nevydržal.

Vtedy 16-ročný Jonathan si kúpil fľašu silného alkoholu a šiel do parku. Spomína, že sa nebál, len cítil silnú únavu. Chcel s tým skončiť. Polial sa alkoholom a zapálil. V poslednej chvíli ho zachránila okoloidúci matka s dcérou. Zavolali sanitku.

Násťročný chlapec len zázrakom prežil. Utrpel popáleniny tretieho stupňa, ktoré postihli 72% povrchu jeho tela. Prvé 3 mesiace bol udržiavaný v stave farmakologického spánku. V nemocnici strávil 5 mesiacov a absolvoval 17 operácií. Znova sa učil normálne žiť.
Jonathan veľmi ľutuje to, čo urobil. Ako mnoho iných, všetko si uvedomil až keď už bolo neskoro …

Hovorí, že o tom, čo ho stretlo v škole, mal povedať rodičom a učiteľom. Blokoval ho strach a pocit hanby. Teraz sa snaží pomoc iným, ktorí sa ocitli v podobnej situácii – napísal knižku.

Jonathan dúfal, že napriek bolestnému vstupu do dospelého života, sa mu podarí nájsť vysnívanú prácu a založiť si rodinu. Podporuje tiež iné osoby – založil si účet na Facebooku, aby ho iné obete násilia mohli kontaktovať.

Starostlivo sledujte, čo sa deje v škole a neustále sa so svojim dieťaťom rozprávajte, aby nedošlo k podobnej tragédii.

Zdieľajte tento článok! Možno niekomu pomôže…

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme. 

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane.