Tomuto chlapčekovi dávali iba 20 % šancu na prežitie: Vďaka lekárom a láske jeho rodičov sa však stal obrovský zázrak!

John A Victoria Pattersonovci očakávali bábätko s veľkou radosťou, tá však prešla vo strach, keď bola ich nenarodenému potomkovi v 20. týždni tehotenstva diagnostikovaná závažná vada srdca (perforácia srdcových sieni) a chronické ochorenie pľúc.

Aby toho nebolo málo, po 21. týždni tehotná Victoria tiež ochorela a nemohla sa náhleho zhoršenia stavu zbaviť. V 28. týždni tak musela podstúpiť cisársky rez.

Chlapček Riley sa teda narodil veľmi predčasne. Vážil len necelého pol kilogramu.

V čase narodenia lekári chlapcovi dávali len 20% šancu na prežitie.

Jeho stav bol taký vážny, že si ho Victoria mohla po narodení len krátko pochovať. Hneď potom bol odovzdaný do intenzívnej starostlivosti, kde bol napojený na rad prístrojov, ktoré mu pomáhali s príjmom potravy, dýchaním a všeobecne podporovali celkový metabolizmus tela. Na intenzívnej starostlivosť strávil chlapec celých šesť mesiacov, kedy jeho rodičia žili v strachu.

Pripravovali sa na to, že každý deň môže byť jeho posledným.

Život chlapca visel doslova na vlásku. Jednu noc sa jeho stav zhoršil natoľko, že musel byť oživovaný.

Operácia srdcovej chyby mu mala byť vykonaná už v 8 týždňoch, kvôli nízkej pôrodnej váhe a celkovej slabosti však mohol nakoniec na operáciu ísť až v štyroch mesiacoch. Potom ho čakala ešte nejaká doba rekonvalescencie a dlhé obdobie neistoty pre jeho rodičov.

Vďaka šikovnosti doktorov však Riley nakoniec predsa len začal prospievať.
Starostlivosť a predovšetkým láska, ktorú mu jeho rodičia po celý čas strávený v nemocnici dávali, priniesli vytúžené ovocie a v šiestich mesiacoch pri váhe len málo cez dve kilá bol chlapec prepustený z nemocnice do domáceho ošetrovania.

Hoci je stále napojený na umelú výživu kvôli nízkemu príjmu tekutín – darí sa mu výborne. Nedávno oslávil svoje prvé narodeniny (pri váhe presahujúcej 6 kíl) a má sa stále viac k svetu.

John aj Victoria sú veľmi šťastní a vďační všetkým, ktorí im v ťažkých chvíľach poskytli cennú podporu – najmä mamičkám s predčasne narodenými deťmi, ktoré spoznala v pôrodnici.

Ich porozumenie a vzájomná podpora pre Victoriu boli potrebnou vzpruhou, ktorú potrebovala na to, aby vo svojom čakaní vytrvala.

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho so svojimi priateľmi.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om.

Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane.