Toto 7. ročné dievčatko je najsilnejším dieťaťom, ktoré kedy žilo – dokáže zdvihnúť 80 kg činku!

Sedemročné dievča ohromuje svojou silou. Podľa tabuliek je možno najsilnejším dieťaťom, ktoré kedy žilo a ktorého výkon bol zaznamenaný.

Kanaďanka Rory van Ulft začínala ako gymnastka.

Pred dvoma rokmi objavila čaro vzpierania, vďaka ktorému je teraz silnejšia a lepšie zvláda niektoré gymnastické prvky. „V začiatkoch to nenávidela.

Bolo strašidelné ju sledovať, ako dvíha všetky tie desivé ťažké veci, ktoré by som ja len ťažko zodvihla. Teraz sa na ňu pozerám a hovorím si, ako som na ňu pyšná. Je naozaj skvelá a dokáže robiť úžasné veci, „rozpráva matka Lindsay náradia.

Zatiaľ čo v gymnastike vo svetovom meradle nijako nevyčnieva, v druhej športovej disciplíne Rory patrí k najlepším deťom sveta. Jej otec Cavan van Ulft je názoru, že je dokonca tým najlepším detským vzpieračom všetkých čias.

„Rory je pravdepodobne momentálne nielen najsilnejším sedemročným dieťaťom na svete, ale pravdepodobne je najsilnejším známym dieťaťom medzi oboma pohlaviami, ktoré kedy žilo.

Pokiaľ ide o relatívnu silu v porovnaní so všetkými národnými šampiónkami v najnižšej vekovej a váhovej kategórii, čo sa štát od štátu líši, nemá teraz konkurenciu, „tvrdí muž.

„Rada posilňujem. Čím som silnejšia, tým môžem skúšať viac vecí a vo všetkom som lepšia. Vyčistím si myseľ a jednoducho to urobím, „hovorí o svojej záľube Rory.

Skutočnosť, že malá dievčina pravidelne dvíha závažie, ktoré by ani mnoho dospelých mužov nezdvihlo, spôsobuje, že jej rodičia schytávajú veľa kritiky. Lekári aj doktori ale tvrdia, že nehrozí žiadne nebezpečenstvo.

Tréningy sú navrhnuté tak, aby Rory neprišla k ujme.

Zdroj: roryvanulft/Instagram

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah.

Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme.