Toto 7-ročné dievčatko vysvetľuje, že Downov syndróm nie je „strašidelný“ ale robí život vzrušujúcim!

7-ročná Sofia Sanchez má Downov syndróm. Pri narodení bola opustená a prvý rok svojho života vyrastala v detskom domove v malom meste na Ukrajine.

Jej život sa zmenil, keď si ju adoptovali Jennifer a Hector Sanchez a spolu s nimi a jej novým bratom, ktorý má tiež Downov syndróm, sa k nim presťahovala do Spojených štátov.

Sophia veľmi rada vystupuje pred ľuďmi, takže sa nebojí byť pred kamerou.

Takže keď s ňou jej mama urobila rozhovor a položila jej niekoľko otázok o Downovom syndróme na počesť povedomia o Downovom syndróme, bola viac než ochotná odpovedať na ne. Pokiaľ ide o ňu, Jennifer povedala, že vôbec netušila, že jej dcéra príde s dokonalými odpoveďami.

Sofia hovorí svojej matke, že je šikovná a že môže robiť všetko, na čo si zaumieni, a že verí, že Downov syndróm nie je „strašidelný“, ale robí život „vzrušujúcim“.

Nielen slová Sophie sú inšpiratívne, ale aj pozitívna správa o tom, ako sa môžeme pozerať na svet bez ohľadu na to, ako sa narodíte alebo akým výzvam čelíte.

Krátke video, kde sa mamina pýta svojej dcéry niekoľko otázok o Downovom syndróme a ich úžasných odpovedí si môžete pozrieť TU
Zdieľajte inšpiratívne otázky a odpovede Sophie so svojimi priateľmi a rodinou!

Zdroj: reshareworthy.com

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho so svojimi priateľmi.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om.

Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!