Toto dievčatko sa narodilo bez nošteka: Dnes už ako 8-ročná žije život ako úplne obyčajné a dokonca veľmi šťastné dieťa!

Malá Tessa sa pred ôsmimi rokmi narodila s veľmi vzácnou deformáciou. Niekedy sa detičky narodia s fyzickou vadou, ktorú musíme akceptovať a pochopiť prírodu.

Tessa sa narodila s veľmi zriedkavou chorobou, ktorá spôsobila, že je bez nosa. Napriek chýbajúcemu nosu sa dnes veselo usmieva.

Arhinia je vrodená celková alebo čiastočná absencia nosa. Klasifikovaná je ako kraniovaciálna abnormalita. Pri celkovej arhínii je oblasť nad hornou perou plochá a tvrdá, chýbajú dutiny a postihnuté býva aj podnebie.

„Pôrod bol veľmi vyčerpávajúci a traumatizujúci. Doktori ju museli stabilizovať, aby mohla dýchať sama, ale mohla som si ju podržať aspoň na pár sekúnd. Zamilovala som sa do nej od začiatku, dala jej obrovský bozk na čelo a povedala jej, že ju milujem. Potom ju odviezli,“ spomína Tessina mamička.

Tessa nemá čuch ani nosové dutiny, ale môže kašľať, kýchať a má dokonca aj nádchu.

Dýcha pomocou tracheostómie a vďaka špeciálnemu ventilu môže aj rozprávať. Napriek tomu čelí mnohým problémom a jej cesta k uzdraveniu sa nekončí.

Dnes má už 8 rokov, no pár operácií ju ešte čaká. „Čaká ju ešte niekoľko operácií, ale keď vidíme jej úsmev a bozky, ktoré nám posiela, všetky obavy sa rozplynú. Tessa nás robí šťastnými,“ hovoria jej rodičia.

Keď vyrastie, bude potrebovať protetický nos. Hoci je medzi svojimi rovesníkmi iná, stále je veľmi šťastná a pozitívna. Rovnako ako ostatné dievčatá v jej veku miluje tanec, kreslenie, prechádzky a bicyklovanie.

Ľudia ju opisujú ako veľmi zvedavé a spoločenské dievča.

Svojím šťastím vnáša záblesk nádeje do sŕdc všetkých, ktorí ju poznajú. Držíme dievčatku palce a prajeme všetko len to najlepšie!

Páčil sa vám príbeh? Zdieľajte ho so svojimi priateľmi!

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme.