Toto je príbeh o synovi, ktorý dal svoju mamičku do domova dôchodcov, nám ukazuje aké dôležité je venovať čas svojim rodičom!

Bohužiaľ sa niekedy môže stať, že sa stratíme vnútri dnešného hektické a uponáhľaného sveta a zabudneme na to čo je naozaj dôležité – rodina.

Naša rodina je tu s nami v dobrom aj zlom a keď priatelia odídu a nechajú nás napospas naším problémom , tak je to práve rodina kto nás podrží.

V dnešnej dobe sa dosť často stáva, že rodina sa dostáva do pozadia a nahradzuje ju túžba po kariérnom raste….

Na budovaní kariéry určite nie je nič zlé ale nikdy by to nemalo byť na úkor vlastnej rodiny. Možno nám to nemusí dôjsť hneď, ale časom na to určite príde každý. V dnešnom článku si spoločne ukážeme príbeh o synovi, ktorý nemal čas na to, aby sa postaral o svoju starú matku.

Potom čo zomrel otecko, museli sme sa rozhodnúť ako sa postarať o moju mamičku. Rozhodli sme sa teda, že jej zariadime miesto v dome pre seniorov, kde sa o ňu dobre postarajú. Mamička vyzerala spokojne a my sme ju pravidelne niekoľkokrát za mesiac s rodinou navštevovali.

Jedného dňa mi ale zazvonil telefón a na druhom konci sa ozvali slová, ktoré som bohužiaľ už nejakú dobu očakával: „Dobrý deň, mali by ste čo najskôr navštíviť vašu matku, nie je na tom najlepšie.“

Keď som prišiel do domu pre seniorov, tak som hneď spoznal, že stav mamičky sa od poslednej návštevy naozaj zhoršil. Opýtal som sa jej: „Môžem ti nejako pomôcť?“ Na moje prekvapenie mi matka povedala zoznam vecí, ktoré by sa jej hodili. Spýtal som sa jej: „Mami, prečo si niečo nepovedala skôr, vieš že by som ti rad pomohol a kúpil ti všetko čo potrebuješ.“ Na to sa mi dostalo rýchlej a jasnej odpovede.

„Prežila som vojnu a vždy som si vystačila s málom a nechcela som byť nikomu na obtiaž.

Len by ma nikdy nenapadlo, že dožijem sama v domove dôchodcov.

“ Došlo mi, čo mi tým chce mamička povedať. Preto som sa rozhodol ju vziať k nám domov a nechať ju stráviť koniec svojho života so svojimi najbližšími. Keď sa mamička nasťahovala k nám, tak sa jej zdravotný stav veľmi zlepšil.

Niekedy zabúdame na to čo je v živote naozaj dôležité a preto nám to sám život musí občas pripomenúť.

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku, vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť Vám prinášať nové DOBRÉ SPRÁVY na každý deň.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové články každý deň.