Toto je veľmi dojemný list Bohu od mladého muža: „Drahý Bože, ďakujem ti veľmi za všetky tie zatvorené dvere…“

Drahý Bože. Ďakujem za všetky zatvorené dvere. Ďakujem, že si ma presmeroval na niečo lepšie, že si mi zabránil vkročiť na miesta, ktoré pre mňa neboli určené.

Vďaka za obchádzky, pretože ma priviedli na lepšie miesta – na miesta, o ktorých som nikdy nevedel, že existujú. Ďakujem, že mi nedovolíš uspokojiť sa s ničím obyčajným, pretože máš pre mňa niečo oveľa väčšie a lepšie.

Ďakujem za všetky NIE .

Za chvíle, keď ma odmietli, a za chvíle, keď si ma prinútil opustiť veci, ktoré som veľmi chcel, pretože teraz viem, že boli pre mňa zlé. Teraz viem, že mi je lepšie bez nich. Teraz viem, čo si zaslúžim . Viem, že si ma učil byť trpezlivým, pretože veľké „ ÁNO“ je na ceste. Veľké „ÁNO“ je dôvodom, prečo som počul všetky tieto NIE.

Ďakujem za všetky konce. Ďakujem za všetky rozlúčky.

Dal si mi silu a odvahu ukončiť veci, ktoré mi neboli určené, a odpútať sa od všetkého, čo ma zrazilo. Ďakujem, že si ukončil nejaké veci v mojom živote, aj keď som nebol pripravený, pretože si ma pripravoval na niečo lepšie. Ďakujem, že si odstránil určitých ľudí z môjho života, pretože mi nakoniec zlomili srdce. Vďačím ti za všetky smutné konce, pretože ma pripravuješ na ten šťastný. Ten, ktorý vydrží.

Ďakujem za všetky prekážky. Ďakujem, že si nasmeroval môj život iným smerom.

Umožnili si mi uvedomiť si, že existuje viac spôsobov, ako to urobiť. Mám viac ako jeden život. Existuje viac ako jeden cieľ, kam ísť. Ďakujem, že som si uvedomil, že moja cesta nebude nikdy úplne moja. Ďakujem, že si ma naviedol, kam mám ísť, pretože mi ukazuješ kam patrím.

Vezmeš ma na miesto, ktoré môžem nazvať domovom. Ukazuješ mi svetlo.

Ďakujem za všetky modlitby, na ktoré si mi nikdy neodpovedal. Nevedel som, čo je pre mňa najlepšie a stále neviem, ale verím ti. Verím ti, lebo ty to vieš lepšie. Verím ti, pretože ma v noci počuješ plakať, pretože vieš, čo ma urobí šťastným. Ty ma nebudeš zaťažovať viac, ako dokážem zvládnuť, a verím ti, pretože si jediný tvorca rozhodnutí, na ktorého sa môžem spoľahnúť.

Si jediný učiteľ, ktorého môžem počúva, jediný, kto pozná moje srdce a moju dušu a nemôžem od teba žiadať, aby si nasledoval moje plány. Si najlepší plánovač. Viem, že pre mňa plánuješ veľké veci. Viem, že každé ‚požehnanie‘, ktoré si zobral, sa nakoniec zmenilo na kliatbu.

Takže ďakujem. Ďakujem za zatvorenie dverí, od ktorých musím odísť.

Ďakujem, že si zatvoril dvere, na ktoré musím prestať búchať. Viem, že sa chystáš otvoriť tie lepšie a nemôžem sa dočkať, až uvidím, čo pre mňa máš pripravené.

Zdieľajte túto spoveď, ak ste vďační Bohu za svoje „zatvorené dvere“.

Prečítajte si tiež:

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!