Toto malé dievčatko nechcú prijať do žiadnej škôlky z veľmi otrasného dôvodu: Vraj by svojim vzhľadom veľmi strašila ostatné deti…

Príbeh malého dievčatka z Ruska obletel celý svet. Sofya žije vo svojimi milujúcimi rodičmi a starými rodičmi vo veľmi biednych pomeroch. Napriek nepriazni osudu sa neustále usmieva a teší sa z každej maličkosti.

Dostať dieťa do materskej škôlky nie je v dnešnej dobe také jednoduché a rodičia pre nedostatok miesta musia častokrát počítať s odmietnutím. Dôvod tejto škôlky vás zarazí.

​Rodičia sa dievčatko snažili zapísať do miestnej škôlky, no do tej ju nechcú prijať.  Vraj by svojím vzhľadom vydesila ostatné deti a musí najprv absolvovať operáciu!

Psychológovia sa obávajú o Sofyin vývoj, ak sa nebude môcť hrať s inými deťmi.

Sofya má zdeformovanú lebku, takže jej čelo pôsobí inak ako u normálnych detí. Rovnako má na jednej ruke zrastené prsty. Malej by pomohla práve operácia. ​Úrady sa však doteraz o rodinu absolútne nezaujímali. Veci sa pohli až po tom, ako príbeh dievčatka obletel celý svet. Rodina by sa mala presťahovať do lepších pomerov a Sofya by mala dostať zdravotnú starostlivosť, akú potrebuje.

Do trápenia rodiny sa v poslednom čase zapojili aj miestni politici.  „Už teraz je jasné, že sú porušené práva dieťaťa a rodičov a teraz bude potrebné vykonať príslušné právne posúdenie.“

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om.

Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!