Toto malé dievčatko pri narodení vážilo iba 500 gramov a jej život visel na vlásku: Lekár spravil TOTO a zachránil ju!

Predstavte si, že sa tešíte na príchod vášho potom, avšak zrazu vám lekári povedia, že vaše dieťa nemusí prežiť prvú hodinu života. Je to hrozný scenár, ale bohužiaľ mnoho rodičov ho zažíva.

Sharon Grantová je jednou z tých matiek. V 28. týždni tehotenstva porodila dcéru cisárskym rezom v nemocnici v Anglicku. Drobné dievčatko menom Pixie vážilo iba 0,5 kg – prestalo rásť v maternici.

Lekári boli skeptickí ohľadom šancí dieťatka menom Pixie na prežitie. Bola prevezená na intenzívnu starostlivosť.

Nebola väčšia ako ruka matky a bola extrémne drobná. Lekári robili, čo mohli, aby ju udržali nažive. Nemali však dostatok vybavenia, aby udržali Pixies v teple – takže jeden z lekárov dostal nápad. Hoci bol tento koncept podivný, nikto iný nemal lepšie riešenie, ako udržať dievča na správnej teplote.

Pixie bola umiestnená do malého, znovu uzatvárateľného plastového vrecka zo supermarketu.

Táto metóda môže znieť zvláštne – možno dokonca nebezpečne – ale nebola úplne nová. Koža takto predčasne narodených detí vydáva teplo príliš rýchlo a ľahko sa ochladí. Uloženie do igelitového vrecka alebo zabalenie do fólie ich môže zahriať lepšie ako bežná deka. Sharon sa bála o svoje novorodené dievčatko, ale dúfala, že lekári vedeli, čo robia. Dlhých 18 dní nemohla svoju dcéru držať, pretože riziko bolo príliš veľké.

Mohlo ju to stáť život. Drobná Pixie však preukázala skutočného bojovného ducha a je zdravá a dnes sa jej darí.

Po rokoch si vedie naozaj skvele. Drž sa zlatíčko!

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a rodinou a šírte radosť a šťastie vo svojom okolí.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!