Toto úžasné dievča s Downovým syndrómom sa stalo majsterkou sveta v gymnastike a modelkou! Inšpiruje tak mnoho deti s rovnakým postihnutím!

Chelsea Wernerová posúva hranice nemožného. Táto 24-ročná dievčina ohuruje svet, a to nielen vďaka jej gymnastickým schopnostiam a štvornásobnému titulu národnej šampiónky, ale aj preto, že sa narodila s Downovým syndrómom.

Svoje postihnutie absolútne nevníma ako obmedzenie.

„Keď som sa narodila, doktor povedal mojim rodičom, že mám Dovnov syndróm. Povedal im, že je na svete veľa vecí, ktoré nikdy nedokážem. Povedal im tiež, že budem mať vždy nízky svalový tonus a nedá sa s tým nič robiť. Skúšala som futbal a plávanie ale nebavilo ma to. Keď som mala asi 8 rokov, vyskúšala som si gymnastiku na špeciálnej olympiáde a našla som sa v tom!“

Chelsea sa začala venovať gymnastike, aby posilnila svaly, ktorých ochabnutosť je jedným z príznakov jej diagnózy. Len o 4 roky neskôr sa objavila na olympiáde. Vďaka jej talentu sa jej rodičia rozhodli najať trénera najvyššej úrovne, ktorý by s ňou pracoval.

Chelsea bola odhodlaná dokázať svoj talent a začala trénovať 16 hodín denne.

Jej trénerka na ňu tlačila tak tvrdo, ako na žiadnu zo svojich študentiek, pretože v Chelsea videla potenciál stať sa niekým veľkým.

Chelsea svojou tvrdou prácou dosiahla v gymnastike mnoho úspechov a v dnešnej dobe sa zameriava prevažne na modeling.

Cestuje po celom svete a pracuje pre niekoľko významných značiek. Inšpiruje celý svet a je za to veľmi šťastná.

„V priebehu rokov za mnou prišlo veľa ľudí a povedali mi, ako ich inšpirujem. Veľa rodičov mi hovorí, že majú dieťa s Downovým syndrómom a že im dávam nádej. Som veľmi hrdá a šťastná, keď to počujem!“

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a rodinou a šírte radosť a šťastie vo svojom okolí.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!