Trpíte alergiou? Prinášame vám 5 tipov ako jej predísť a eliminovať ju!

Kto by nemiloval jar a začiatok leta? Je to predsa úžasné a skvelé obdobie, no nie? Avšak tí z nás, ktorí trpia alergiami, ho moc neobľubujeme.

Akonáhle vyjdete von, začnete dýchať, smrkať a máte červené oči, ktoré svrbia a slzia. Ak sa v tom vidíte a už teraz sa len bojíte otvoriť okno, aby sa vám do miestnosti nedostal peľ, ktorý vám tieto nepríjemnosti spôsobuje, ste tu správne.

V dnešnom článku vám prinášame 5 tipov, ako sa dá predísť, či minimálne zmierniť príznakom alergie!  Nemusia všetky zaberať všetkým, ale odporúčame skúsiť a zistiť, či vám niečo nepomáha.

1. Návšteva lekára – Alergológia

Pokiaľ alergiou trpíte alebo na nej máte minimálne podozrenie, nevyhnete sa návšteve alergológie. Alergia sa prejaví rôznymi spôsobmi a existuje veľa druhov, preto je potrebné zistiť, ktoré máte a odborník už určí liečbu. Na kontroly by ste mali chodiť aspoň raz ročne. Alergie môžu vzniknúť aj v priebehu vášho života a stretávajú sa s nimi deti aj dospelí.

2. Lieky

Alergológ vám väčšinou predpíše lieky, ktoré majú pomôcť pri zmiernení prejavov alergie ak úľave. Nevyhýbajte sa im, neuškodia vám, ba naopak. Niektoré z nich sú aj voľne dostupné v lekárni, majte nejaké po ruke!

3. Čistička vzduchu

Čistička vzduchu by mala byť povinným vybavením každého, kto trpí alergiou. Samozrejme funguje len v prípade, že máte doma upratané, takže častému a pravidelnému upratovaniu sa tiež asi nevyhnete. Čistička vzduchu ale pomôže ovzdušie krásne prečistiť a zbaviť ho všetkých peľov, prachu a ďalších častí, ktoré by vás mohli dráždiť.

4. „MUST HAVE“

Nosiť pri sebe kvapky do nosa, slnečné okuliare, vyhýbať sa miestam s vysokou koncentráciou peľu (áno, to je niekedy ťažké) a stromov. Pokiaľ nemusíte v tom najhoršom období chodiť von, radšej sa tomu vyhnite.

5. Prírodná cesta

Môžete to samozrejme skúsiť bez liekov a zvoliť si prírodnú cestu. To znamená, že budete často dýchať paru, ktorá vám uľaví a môžete zvoliť nejaké prírodné medikamenty, ako je morská voda.

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a rodinou a šírte radosť a šťastie vo svojom okolí.