Tvrdili, že je slepá, že nikdy neprehovorí a nebude nikdy chodiť: Všetkým lekárom však toto dievčatko už doslova vytrelo zrak!

Aj keď je zvyčajne dôvera voči lekárom oprávnená, niekedy môžu aj oni urobiť chybu a ich diagnóza nemusí byť správna.

To sa ukázalo aj v tomto prípade, keď sa našťastie nepotvrdila pôvodne predpovedaná diagnóza, že dievčatko bude trpieť celý život a nikdy sa jej stav nezlepší.

Matka si totiž všimla začervenané oči u dieťaťa a zobrala ju k lekárovi, ale predpokladala len nejakú bežnú chrípku. Avšak lekári vydali veľmi pesimistickú prognózu. Napriek tomu, po niekoľkých rokoch, sa dievčatko úplne zotavilo a je zdravé.

V roku 2014 si žena menom Amy všimla, že jej dcéra Evie-Mae Geurts, ktorá mala vtedy len pár mesiacov, mala červené oči niekoľko dní po tom, ako sa uzdravila z prechladnutia.

Matka teda radšej vzala dievčatko do Bristolskej detskej nemocnice. Tam lekári prišli na to, že Evie je úplne slepá. Amy tejto správe nemohla uveriť, a dosť dlho jej trvalo, kým mohli lekári vôbec pokračovať.

Mamička si všimla aj to, že hlava dievčatka je opuchnutá a tak ju vzala späť do nemocnice.

Lekári mali podozrenie, že dievčatko môže trpieť hydrocefalusom, čo je stav, keď sa cerebrospinálny mok hromadí v mozgu a spôsobuje zvýšený tlak v lebke.

Skutočne sa potvrdilo, že má tento stav a v 8 mesiacoch ju hneď operovali.

Amy bola veľmi vydesená, pretože operácia trvala dlhé hodiny a lekári jej neskôr povedali, že jej bábätko, Evie, bola v kritickom stave s obrovským tlakom v hlave, ktorý by nemal byť prítomný. Zákrok bol našťastie úspešný, ale lekári neboli istí, či sa Evie dokáže zotaviť a dokonca bola možnosť, že nebude nikdy chodiť.

O rok neskôr sa ale jej zdravotný stav začal zlepšovať. Zrazu videla a v 2 rokoch začala pomaly chodiť.

Napriek tomu, že musela nosiť okuliare, jej videnie sa mnohokrát zlepšilo. Dokonca už zvládala aj niečo málo povedať. V roku 2019 však bola potrebná ďalšia operácia, pretože sa táto choroba vrátila. Odvtedy sa ale už našťastie nič nezhoršilo a z malého dievčatka je dnes zdravá a silná slečna!

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!