Týranej sučke sa podarilo utiecť od jej odporných majiteľov: Dobrí ľudia ju našli v hodine dvanástej!

Niekedy ľudia zabúdajú, že domáci maznáčik neznamená iba radosť, ale predovšetkým zodpovednosť, ktorú majú za živého tvora.

Bohužiaľ sa tak deje dnes a denne a tento príbeh je jasným príkladom ľahostajnosti a hrubého zaobchádzania majiteľov s ich maznáčikom.

Keby okolo smetiska, kde sa pes snažil stráviť svoje posledné dni, náhodou neprešiel neznámy muž, nebohé zviera by zomrelo.

Na hromade odpadkov bola nájdená vyčerpaná a hladná sučka. Ihneď bolo poznať, že má za sebou dlhú cestu, a ešte horšiu minulosť.

Bol na ňu hrozný pohľad.

Pri prvom kontakte s neznámym mužom, ktorý ju náhodou našiel, sa ho snažila odohnať, evidentne sa bála ľudí. Okolo krku mala pretrhnutý povraz. Úbohé a choré zviera využilo posledné sily, aby utieklo svojim majiteľom, ktorí sa, súdiac podľa vzhľadu zvieraťa, správali k svojmu domácemu maznáčikovi príšerne.

Sučku objavil muž menom Takis. Nenásilným prehováraním sa nechala presvedčiť, aby vyliezla zo svojho úkrytu.

Úbohé zviera sa prvýkrát stretlo s ľudskou láskou. Keď sučka, ktorá neskôr dostala meno Lena, zistila, že jej Takis nechce ublížiť, ba naopak, nasledovala jeho pokyny. Navyše nemala už príliš sily, aby odporovala.

Takis veľmi dobre vedel, čo má robiť, ukázalo sa, že to nie je prvýkrát, čo zachraňuje zviera v núdzi. Vedie zvierací útulok a ujíma sa psov so smutným osudom a nachádza im nových milujúcich majiteľov. Úbohá Lena tak mala šťastie, že ju našiel práve on. Dostala tak druhú šancu na šťastný život, o ktorom sa jej len snívalo.

Sučka Lena sa začala postupne zotavovať.

V psom útulku o ňu bolo dobre postarané, dokonca čoskoro začala priberať na váhe. Už nevníma ľudí ako nepriateľov, tiež vychádza dobre s ostatnými psíkmi. Našla si nových priateľov ako medzi ľuďmi, tak medzi zvieratami. To je to, čo dokáže láska.

Desiatky tisíc psov a mačiek každoročne skončia v útulkoch, či už kvôli zanedbávaniu, zneužívaniu alebo opusteniu. Zvážte adopciu pred kúpou. Navštívte miestne útulky, každý pes alebo mačka si zaslúžia spravodlivú šancu na milujúci domov.

Ďakujeme všetkým anjelom, ktorí dávajú pozor na malé a nevinné obete krutosti a zanedbávania.

Prečítajte si tiež: