Úplne cudzí ľudia sa rozhodli nezištne pomôcť dieťaťu získať šancu na život

Doktori povedali, že Noah zomrie čoskoro po jeho narodení a nedávali mu veľké šance. Chlapček však oslávil svoje 4. narodeniny a podstúpil 9 operácií.

Noah má heterotaxiu. Ide o vzácnu vrodenú anomáliu charakterizovanú nesprávnym umiestnením vnútorných orgánov a v jeho prípade – dve srdcové siene, srdcové komory a žalúdok.

Okrem toho dieťa nemá jednu komoru a pľúcnu artériu.

Skutočnosť, že je nažive, je nepochybne zázrakom.

Lekári a príbuzní však môžu chlapcov život len predĺžiť. Keď dieťa potrebovalo tretiu operáciu, mala rodina Aldersonova vážny problém. Dieťa sa muselo dostať na detskú kliniku v Bostone zo Spokane vo Washingtone.

Noah nemohol letieť komerčným letom a rodina si nemohla dovoliť lekársku, leteckú dopravu a poistenie sa nevzťahuje na prepravné do nemocnice, kým dieťa nie je oficiálne nemocničným pacientom kliniky.

Rodina začala získavať finančné prostriedky, aby zaplatila za cestu a prenajala si rodinný karavan.

Keď sa spoločnosť Outdoors, požičovňa prívesov, dozvedela o chlapcovom probléme z miestneho spravodajského príbehu, Aldersonova rodina našla dodávku za jeden deň.

Noah získal nových priateľov a dostal šancu dostať sa do Bostonu na operáciu, a to nielen na ďalšiu návštevu nemocnice, ale aj na vzrušujúci rodinný výlet – obzrieť krásy Amerických pamiatok.

Celá rodina sa vydala na nezabudnuteľné dobrodružstvo.

Bola to Noahova posledná šanca, v skutočnosti išlo doslova o život a smrť – Rodina nedokázala nájsť dostatočné slová na to, aby poďakovali spoločnosti Outdoors a jej partnerom, Kampgrounds of America, ktorí zaplatili za prenájom vanu, benzínu a ubytovania v Bostone. Sú vďační všetkým, ktorí podporovali a darovali peniaze na liečbu malého Noaha.

Tento výlet si dieťa bude pamätať celý život. Za 13 dní uvideli horu Rushmore, kŕmili žirafy v Columbus Zoo, obdivovali vodopády Niagara a plávali okolo Sochy slobody v New Yorku.

Čoskoro sa Noah stretne s lekárom a začne sa pripravovať na riskantnú, ale pre neho nutnú biventrikulárno, zotavovaciu operáciu. Lekári hovoria, že dieťa má 25% šancu. Ak však všetko pôjde dobre, Noehovo srdce bude schopné rásť samo. Rodičia veria, že 25% je pre nich dosť a dúfajú v úspech budúcej operácie.

Noe je náš zázrak a skutočnosť, že tak dlho žil, je tiež zázrakom. Ďakujeme Bohu za každý deň, kedy žijeme, a modlíme sa, aby prežil oveľa viac. „

Zdroj: Noah the Brave, ukr.media

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku, vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť Vám prinášať nové DOBRÉ SPRÁVY na každý deň.