Úžasný čin: Rodina zachránila tohto starého muža, ktorý pred deviatimi rokmi stratil svoj dom a býval na ulici

Obyvatelia Čeľabinsku, Konstantin a Valentina Gulitsynsové poskyli prístrešie 74 ročnému Anatolijom Lesčenkovi, ktorý pred mnohými rokmi prišiel o domov kvôli požiaru.

Zistiť, prečo dôchodca nedostal nový domov, nariadil šéf TFR Alexander Bastrykin svojim podriadeným.

Ešte pred novým rokom sa dobrovoľníčky Valentina Gulitsynová dozvedeli od priateľov o dedkovi, ktorý spal na chodbe, podľa nich nepil, nefajčil, bol primeraný a zdvorilý a tak sa rozhodli vziať si ho domov.

„Aby som sa zoznámila s dedkom išla taxíkom. Prišla som a povedala mu:“ Som za vami „.“ Ukázalo sa však, že je problém sa s ním vrátiť domov: traja vodiči taxi ho odmietli vziať, dedko silno zapáchal.

Iba štvrtý mi pomohol a odviezol nás, „povedala žena.

Podľa nej bol dôchodca umytý, dali mu čisté oblečenie a dali mu jedlo, potom spal dva dni. Ako sa ukázalo pred deviatimi rokmi, dom Anatolija Leshchenko vyhorel so všetkými dokumentmi: stále ich nemohol obnoviť… mal v rukách iba pas.

Od tej doby žil na ulici.

Okrem toho potrebuje operáciu očí kvôli šedému zákalu. Rodina Gulitsynových sa rozhodla nechať dôchodcu doma a zaregistrovať ho v ich byte.

„Potom, čo sa mi stalo, ťažko sa zvyká na život v dome … Ale teraz som trochu pokojnejší ohľadom svojej budúcnosti.

Hovorí sa, že neexistujú žiadni cudzí ľudia, ktokoľvek z ulice môže byť váš vzdialený príbuzný.

Je to zjavne príbeh o nás , „zdôraznil Anatolij Leshchenko.

„Podľa staršieho muža namiesto sľubu úradníkov o poskytnutí bývania, zistil, že bez jeho vedomia bol jeho domov opravený a predaný.“

Od tej doby bol dôchodca nútený blúdiť v dočasných úkrytoch a niekedy stráviť noc na ulici a na chodbách, kým nebol zachránený cudzími ľuďmi , „povedali vo vyšetrovacom výbore Ruska.

Jeho regionálny úrad bol poverený organizáciou kontroly pred vyšetrovaním a poskytovaním právnej pomoci s cieľom obnoviť porušené práva staršej osoby.

„Je to zázrak, keď mu niekto pomôže.“ Som veľmi rada za dedka aj seba, „komentovala správu TFR Valentina Gulitsynová.

Nie každý môže priniesť domov človeka bez domova, ale každý môže pomôcť iným spôsobom, stačí chcieť!

Zdieľajte tento článok a podelte sa s ním na Facebooku, vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť Vám prinášať nové DOBRÉ SPRÁVY na každý deň,

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové články každý deň.

zdroj: hornews.com