Úžasný hasič zachránil toto malé, ešte iba 9-mesačné bábätko pred uhorením: Po rokoch ho mladá žena z vďaky pozvala na svoju promóciu!

Mike Hughes bol pred vyše vyše dvomi desaťročiami kapitánom hasičskej jednotky v Wenatchee, Washington. Spolu so svojim kolegom boli vyslaní na miesto požiaru rodinného domu, kde už polovica domu horela.

Aj napriek nebezpečenstvu sa rozhodli vstúpiť do domu, pretože mali podozrenie, že tam môže byť niekto v nebezpečenstve.
Mike sa rozhodol prehľadať dom a vstúpil do spálne, kde zbadal detskú postieľku.

V nej ležala schúlená 9-mesačná Danielle Davisonová. Bez váhania ju zobral do rúk a odniesol von, kde ju predal svojim kolegom. Táto úspešná záchrana zanechala v Mikeovi hlboký dojem a keď sa s Daniele stretol neskôr na jej promočnej oslave, uvedomil si ešte raz, aké dôležité a významné je jeho povolanie – zachraňovať ľudské životy.

Hasiči odviedli skvelú prácu a príbeh by tu mohol skončiť.

Osud tomu však chcel, aby sa dievča a jej záchranca znova stretli. Hughes si z času na čas spomenul na záchranu dievčatka, bol to jeho tretí zachránený život. Niekedy premýšľal, ako sa jej asi darí. N

akoniec mu zvedavosť nedala a vyhľadal Danielle cez Facebook. Napísal jej krátku správu: „Myslím, že som ťa vytiahol z ohňa, keď si bola dieťa.“

Danielle ho vyskúšala: „Ach, a čo robila moja mama?“ „No, bola v práci a otec bol doma,“ odpísal Hughes. Prešiel testom a zostali spolu v kontakte. Dokonca sa stretli na niekoľkých schôdzkach a občas sa stretávali v miestnom železiarstve, kam chodila so svojim nevlastným otcom. Jedného dňa však Mike dostal špeciálnu pozvánku.

Danielle pozvala Hughesa na svoju promóciu.

Vyjadrila sa pre televíziu abc News: „Hovorila som si, že by bolo super mať ho na svojej promócii, bez neho by som tu totiž nebola. Vďačím mu za mnohé.“ Hughes bol milo prekvapený a pozvanie bez váhania prijal: „Znamenalo to pre mňa naozaj veľa, bol som šťastný.“

Kým čo Danielle premieta, že by tu bez neho nebola, a svoju vďačnosť ani nevie popísať, Mikom hýbe dojatie, pretože si plne uvedomuje, že vďaka nemu Danielle vyrástla do šikovného a krásneho dievčaťa, ktoré si môže plne užívať život.

Hughes uzatvára dojemný a emocionálny okamih slovami: „O tom je moja kariéra a hasičská služba.“

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!