V detstve ju šikanovali a dnes ju označujú dokonca ako najškaredšiu ženu na svete: Ona sa nevzdala a ukázala, aká je silná!

Lizzie Velásquez bola iná už od narodenia. Dievčatko vážilo iba 1,2 kg a tvár mala tiež veľmi odlišnú od ostatných detí. V ranom veku jej diagnostikovali Marfanov syndróm. Táto choroba je charakterizovaná neschopnosťou tela vytvárať alebo ukladať si svaly a tuk.

Kvôli chorobe nevidí na jedno oko a starne oveľa rýchlejšie ako jeho rovesníci.

Už od predškolského veku sa jej vysmievali a vraveli jej, že jej tvár je „nechutná“. „Chvíľu som si myslel, že sú všetci ako ja. Nevedela som, že to tak vôbec nie je,“ povedala. Najhoršou spomienkou, ktorú Lizzie na svoje detstvo má, je keď mala 16 rokov, a niekto o nej bez jej vedomia natočil video a zverejnil ho na YouTube.

Milióny ľudí ho videli a ona dostala meno Najškaredšia žena na Zemi, napísal news.com.au.

Reakcie a komentáre videla Lizzie aj na internetových fórach. Pre 16-ročné dievča to bol obrovský šok.

Táto nenávisť by mnoho jej rovesníkov zasiahla veľmi hlboko do srdca. Ona ale nebola ako väčšina ľudí. Podarilo sa jej úspešne vyštudovať na Texaskej univerzite a stala sa z nej úspešná motivačná rečníčka, ktorá napísala aj vlastnú knihu s názvom Buď krásny/a. V tejto knihe čitateľom radí, ako sa stať sebavedomým a vyrovnať sa so šikanou, posmechom a kritikou.

Rozhodla sa všetkým nepriateľom ukázať, aká je silná. Lizzie je dnes úspešnou podnikateľkou, ktorá má vlastný kanál YouTube s 860 000 sledujúcimi. Na Instagrame ju sleduje 741 000 ľudí. Jej odvaha, sila a úspech je pre všetkých obrovskou inšpiráciou.  Lizzie Velasquez sa dodnes stretáva s kritikou, predsudkami, či odsudzovaním, no i napriek tomu si užíva každý deň svojho života s úsmevom na perách. Má množstvo fanúšikov a ľudí, ktorí sú jej oporou.

Zdieľajte prosím tento článok o tejto odvážnej žene medzi svojich priateľov!

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme. 

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om.

Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane.