V tejto dediny si ženy môžu ostrihať vlasy len raz za život! PREČO je to tak?

Dedinčania v Huangluo v Číne sa chvália tým, že majú veľmi dlhé vlasy, pretože pevne veria, že dlhé vlasy prinášajú šťastie.

V tejto obci žije asi šesťsto ľudí, čo je asi 70 rodín, v ktorých žije asi 60 žien s veľmi dlhými vlasmi. Väčšina ich vlasov je dlhá jeden a pol až dva metre!

Ženy z tejto dediny nosia farebné šaty, ktorými sa radi pochvália mnohým turistom navštevujúcim dedinu Huangluo. Dievčatám začínajú rásť dlhé vlasy od narodenia a po dovŕšení 18. roku musia nosiť špeciálnu čelenku a svoje vlasy nikomu neukazovať, kým sa nevydajú. Ostrihať si vlasy môžu len raz za život.

Legenda hovorí, že pred tisíc rokmi sa podarilo miestnej žene z kmeňa Yao svojími dlhými vlasmi vyhnať nechceného nápadníka. Od tej doby si ženy z kmeňa Yao strihajú vlasy iba raz za život a to vtedy keď dovŕšia vek 18 rokov.

Odstrihnuté vlasy si ženy ponechajú. Rodičia dievčat ich starostlivo konzervujú a dávajú ich dcéram v deň svadby. Po sobáši si ženy už vlasy nezahaľujú, ale vyčesávajú do praktických a jednoduchých účesov.

Vlasy, ktoré zostali na hrebeni, sa tiež nevyhadzujú, ale zhromažďujú a zapletajú do tradičného účesu, ktorý často nosia vydaté ženy.

Udržať si zdravé vlasy tiež nie je jednoduché. Ženy z dediny Huangluo ich pravidelne umývajú špeciálnym ryžovým odvarom, do ktorého sa pridáva čajovníkový olej a pomarančová kôra. Po umytí vlasov je potrebné ich opäť opláchnuť v čistej horskej rieke.

Samozrejme, veci sa v tomto svete menia a je možné, že nová generácia žien Huangluo bude voliť krátke a módne účesy, zatiaľ čo dlhé vlasy ich predkov ostanú minulosťou.

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!