Veterinári zachránili tohto malého, zraneného vtáčika: Po ošetrení vyzeral akoby mal obuté sandálky!

Zamestnanci strediska Wildlife Conservation Center v Kalifornii zachránili vtáčika, ktorý sa pre zranenie na nohách takmer nehýbal a nebol schopný ani sedieť na konári. Po neobvyklej operácii v Centre sa vták zotavil a bol prepustený.

Do kalifornského centra na ochranu prírody bol privezený vtáčik so zranenými nohami.

V dôsledku traumy alebo genetického defektu sa vtáčie prsty zdali byť zovreté v päsť a nemohol nimi uchopiť predmety, pohybovať sa na zemi ani sedieť na konári.

Veterinári usúdili, že operácia by bola pre malého vtáka príliš traumatizujúca.

Veterinári preto prišli s menej náročným spôsobom ošetrenia. Z lepenky a sadry navrhli pre vtáka niečo medzi sandálkami snežnými topánkami, pričom k nim priviazali narovnané prsty vtáka.

Stredisko už túto metódu použilo a úspešne. „Vtákovi zvyčajne trvá týždeň alebo dva, kým si dá do poriadku nohy,“ hovorí veterinár Duane Tom. Vtáčik sa našťastie uzdravil a bol vypustený naspäť do voľnej prírody, ďakujeme za záchranu!

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah.

Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme. 

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane.