Viac ako 60 rokov sa stará o svoju ochrnutú ženu: TOTO JE LÁSKA!

Čínsky pár je dôkazom toho, že pravá láska prekoná všetky nástrahy, ktoré nám život prináša. Muž sa stará o svoju ochrnutú ženu už vyše 60 rokov.

Muž so ženou boli spolu iba 5 mesiacov, keď manželka ochorela a vo svojich 20 rokoch stratila schopnosť hýbať celým telom. Manžel Du Yuanfa dodržal svoj manželský sľub a v tomto prípade sa „v dobrom aj v zlom“ stalo skutočnosťou.

Farmár žijúci v dedine Sunjiayu vo východočínskej provincii Shandong, opustil prácu baníka, aby sa staral o svoju chorú manželku Zhou Yu’ai potom, čo v roku 1959, len 5 mesiacov po svadbe, ochrnula na celé telo a stratila schopnosť priviesť na svet dieťa.

Postihla ju záhadná choroba, ktorá ju postupne obmedzovala v pohybe, až zostala paralyzovaná úplne. V tom čase Du pracoval v uhoľnej bani v neďalekom meste Tai’an. O tragickej správe bol informovaný v liste zaslanom jeho rodinou, ktorý obsahoval krátky odkaz: „Tvoja žena je chorá a je upútaná na lôžko.“

Neváhal ani sekundu, vzal si v práci dlhú dovolenku a vrátil sa domov za svojou ženou.

Keď mužova rodina zistila, že Zhou bude odkázaná na cudziu pomoc po zvyšok svojho života vraveli mu, aby ju opustil, Du si ale spomenul, čo sľúbil. V chorobe aj v zdraví, v bohatstve aj v chudobe. 

Zostal so svojou ženou v ich kamennom, skromne zariadenom dome, kde sa sám o všetko stará. Od domácich prác až po prípravu tradičnej čínskej medicíny. Neustále totiž hľadá všemožné lieky, aby jej uľavil.

Tento príbeh dojíma nielen celú Čínu, ale aj celý svet, súhlasíte?

Ak sa Vám náš článok páčil, dajte nám LIKE na našej Facebook stránke alebo nás potešte zdieľaním! Ďakujeme!