Video, ktoré donúti zamyslieť sa: Dedko si vymyslel, že zomrel a týmto „zákerným trikom“ spojil rodinu opäť dokopy…

 Vianoce sú sviatkami pohody, pokoja a mieru, ktoré doslova vyzývajú k tomu, aby sme si urovnali vzťahy, stretli sa s ľuďmi, ktorých sme dlho nevideli, prípadne potešili tých, ktorí už nikoho iného nemajú.

Každý rok sa objaví vianočná reklama, ktorá vedie k zamysleniu alebo môže niekoho aj dojať.

Práve na tieto pocity a emócie cieli reklama nemeckého supermarketu Edeka. Reklama začína pohľadom na starého muža, ktorý žije vo svojom veľkom dome sám. Je práve obdobie Vianoc, on si pripravuje večeru a z okna sleduje svojich susedov, za ktorými prichádzajú príbuzní, aby sa s nimi na Vianoce stretli. On bohužiaľ zostáva sám, pretože jeho deti sa ospravedlnili, že tento rok nestihnú prísť. Oblečie si pekný oblek a zasadne si na vianočnú večeru, bohužiaľ ale úplne sám.

Následne sa zábery presúvajú na rôzne miesta po svete, kde jeho deti postupne dostávajú správu, že ich otec zomrel. Keď potom celá rodina dorazí na pohreb, spoločne vstupujú do domu, kde ich zosnulý otec žil. Aké ich ale čaká prekvapenie, keď vstúpia do nádherne vyzdobenej jedálne, kde je prestreté na vianočnú večeru.

Za rohom sa znovu objaví otec, ktorý vymyslel tento trik, ako svoju rodinu zviesť znova dohromady. Hoci sa môže zdať, že sa jedná o dosť tvrdý spôsob, napriek tomu zafunguje a celej rodina sa raduje, že ešte majú šancu stráviť spolu pár chvíľ.

Reklama sa stala veľmi rýchlo virálna práve vďaka dôležitému posolstvu, ktoré nesie. Ľudí, ktorých milujeme, často berieme ako samozrejmosť a nevenujeme im zďaleka toľko času, koľko by sme mali. Neskôr nás potom môžu dostihnúť výčitky, keď zistíme, že sme zameškali veľmi dôležitý čas, ktorý sa už nedá nahradiť.

 Vianoce sú sviatkami pohody, pokoja a mieru, ktoré doslova vyzývajú k tomu, aby sme si urovnali vzťahy, stretli sa s ľuďmi, ktorých sme dlho nevideli, prípadne potešili tých, ktorí už nikoho iného nemajú. Vážte si svojich blízkych, kým sú ešte nablízku a využite každú voľnú chvíľu, aby ste s nimi mohli byť.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!