Video, ktoré obletelo doslova celý svet: Tento talentovaný 11-ročný chlapec z Nigérie tancuje v daždi neuveriteľný balet

Nigérijská životná úroveň je bohužiaľ veľmi nízka a väčšina detí musí už od útleho veku pracovať. Obrovské polia a plantáže sú plné nielen dospelými, ale aj deťmi, ktorí tu pracujú od raného detstva.

Miera gramotnosti je tam veľmi nízka.

Talentovaný 11-ročný chlapec z Nigérie zaujal ľudí po celom svete svojou vášňou pre baletné tance.

Anthony pre BBC News povedal : „Tam, kde žijem, nie sú žiadni mužskí baletní tanečníci ako ja. Keď ľudia vidia balet, myslia si, že je to len pre dievčatá, nevedia, že to nie je len pre dievčatá.“

11-ročný Anthony Mesoma Madu však dokázal, že keď sa chce, všetko sa dá.

Stal sa jedným zo študentov bezplatnej tanečnej školy Leap of Dance Academy, ktorá bola založená v roku 2017 v Lagose. V tejto škole tancujú mladí študenti buď v suteréne domu učiteľa a zakladateľa školy – Daniela Ayala Ovoseniho, alebo na ulici.

Podmienky, mierne povedané, nie sú príliš dobré. Ešte v minulom roku 18. júna zverejnil chlapcov učiteľ Daniel Ovoseni na Instagrame video, kde Anthony na blatistom nádvorí v daždi tancuje balet.

Chlapec má rozhodne talent, rovnako ako odhodlanie a oddanosť svojmu remeslu – tancu. Toto všetko predviedol užívateľom sociálnej siete, ktorí boli v šoku! Okrem toho si jeho talent všimli prední baletní učitelia z celého sveta. Riaditeľka jednej z najprestížnejších škôl v New Yorku, ktorá video videla, sa rozhodla chlapca nájsť a dokázala to!

S najväčšou pravdepodobnosťou bude baletná škola ABT Jacqueline Kennedy Onassis School of Dance aj naďalej podporovať talentovaného tanečníka z Nigérie.

Zdroj: Instagram, Twitter

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om.

Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.