Vlastný otec ho ako 5-ročného uniesol: Až ako dospelý však nakoniec zistil, že jeho matka ho celé roky márne hľadá!

Dnešný príbeh nie je o smrti blízkeho človeka, ale o jeho zmiznutí. Otec Juliana Hernandeza ho odviedol od matky, keď mu bolo iba 5 rokov, a zanechal po sebe iba odkaz. Julianova matka svojho syna okamžite nahlásila ako nezvestného a nikdy sa nevzdala nádeje, že sa s ním opäť stretne. Po dlhých 13 rokoch sa jej sen splnil.

Keď Julianov otec so svojim uneseným dieťaťom utiekol do Ohia, zmenil meno sebe i synovi. Skrývali sa pred očami, ktoré by ich mohli spoznať, ale inak žili šťastný život, aj keď si Julian občas prial mať matku. To ešte netušil, že jeho skutočná matka sleduje každý tip, ktorý k nej dorazí, aby ho našla.

Julian žil v úplnej nevedomosti. Až do dňa, keď sa chcel zapísať na vysokú školu.

Julian Hernandez si začal klásť otázky vo chvíli, keď vypĺňal prihlášku na vysokú školu a všimol si, že číslo sociálneho poistenia nezodpovedá jeho menu.

Julian kontaktoval školského poradcu ohľadom zjavnej zámeny. Ten si uvedomil, že Julian by mohol byť jedno z nezvestných detí vedené v Národnom centre pre nezvestné a zneužívané deti. Ukázalo sa, že mal pravdu. Bol tu registrovaný dlhých 13 rokov ako nezvestná osoba.

Jeho vlastný otec, s ktorým stále žil a mal s ním dobrý vzťah, ho kedysi uniesol.

Julianova matka mala neopísateľnú radosť, keď počula, že je jej syn nažive a vedie sa mu dobre. A ako to dopadlo s otcom? Julian požiadal súd, aby ho ušetril. Povedal, že vyrastať bez matky bolo bolestivé, ale vziať mu otca znamená robiť to isté neustále dookola. Napriek tomu, že išlo o smutný príbeh so šťastným koncom, Julian svojmu otcovi odpustil.

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.