Vychovával ho otec s Downovým syndrómom: „Zažil som aj vďaka tomu také detstvo, aké by malo mať naozaj každé dieťa!“

Dnes vám predstavíme nádherný príbeh muža menom Sader. Bol totiž vychovávaný milujúcou rodinou, ktorú tvorila matka s otcom, ktorý má Downov syndróm.

Sám mladý Sader vo svojom príbehu popisuje, akú obrovskú lásku mu otec dokázal dať a ako veľmi je pyšný na to, že práve on má takého otca.

Sader sa za svojho otca rozhodne nehanbí. V skutočnosti je veľmi hrdým synom. Otec mu totiž pomohol stať sa niekým, kto má správne nastavené hodnoty aj životné priority. Nikto samozrejme nespochybňuje, že je veľmi ťažké a zložité žiť s Downovým syndrómom, s krásnym a láskyplným vzťahom rodiny to ide však oveľa ľahšie.

Otec so svojím synom chodí celý život do mlyna, ktorý sa nachádza kúsok od ich domova. Sader tvrdí, že bol a je jeho otec tou najväčšou oporou v živote, ktorú si mohol kedy priať.

Celá komunita ľudí s Downovým syndrómom sú ohromne láskaví, a tak sa v takom kruhu ľudí cítia dobre aj všetci ostatní.

Sader sa snaží týmto príbehom ukázať na jednu zásadnú vec. Praje si totiž, aby všetci ľudia dokázali akceptovať odlišnosť ľudí s Downovým syndrómom. Oni sa totiž vôbec nemajú za čo hanbiť, a preto by sa k nim spoločnosť mala správať úplne rovnako. Síce navonok títo ľudia vyzerajú inak, vo vnútri však majú rovnaké emócie, city i túžby, ako každý iný človek. Svojím príbehom sa snaží ukázať na to, aké dôležité je zaradiť ľudí s Downovým syndrómom do klasickej spoločnosti.

„Dajme im šancu a pozrime sa, ako úžasnými ľuďmi sú,“ hovorí o ľuďoch s Downovým syndrómom.

Sader Issa študuje v Sýrii zubné lekárstvo, čo je aj pre jeho otca veľmi krásny pocit. Často sa Jad, otec Sadera, pýši svojim synom a ukazuje na skutočnosť, že je lekárom.

Väčšinou na prípad, keď je v rodine práve rodič ten s Downovým syndrómom, nenarazíte. Je totiž zázrak, že Sader vôbec vznikol, pretože jeho otec by mal byť kvôli syndrómu takmer neplodný. Nie je to však kvôli sterilite alebo inému problému s funkčnosťou pohlavných orgánov.

Zdroj: Sader Issa

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a rodinou a šírte radosť a šťastie vo svojom okolí.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!