Vytvoril špeciálny bicykel pre svoju manželku s Alzheimerovou chorobou: „Milujem ju, pre ňu spravím všetko.“

Keď jeho milovaná manželka ochorela na Alzheimera, rozhodol sa vytvoriť špeciálny bicykel, aby mohli pokračovať v jazde na bicykli spolu.

Bill Forward sa o svoju manželku Glad stará odvtedy, čo ochorela. Pomáha jej so všetkým, umýva jej zuby, oblieka ju, varí a stará sa o to, aby mala všetko, čo potrebuje.

„Myslím si, že je to veľké privilégium starať sa o túto osobu, ktorú som miloval celý život a stále milujem,“ povedal Bill.

Pár tento rok oslávil 50. výročie svadby. Spoznali sa vo veku 16 až 17 rokov. Keď sa spoločne začali stretávať, jazdievali spolu na bicykli. Bill hovorí, že si pamätá najmä to, ako voňali jej vlasy, keď ju vozieval. Používala špeciálny šampón, na ktorý nikdy nezabudne.

Jazda na bicykli bola vždy niečo, čo Bill a Glad robili spolu.

Každý deň spolu jazdili na bicykli po pláži. Ale v roku 2004 si Bill všimol, že jeho milovaná žena sa mení a čoskoro jej diagnostikovali Alzheimerovu chorobu.

Nakoniec už Glad nemohla jazdiť na vlastnom bicykli. Bill sa potom rozhodol vyrobiť bicykel špeciálne pre nich dvoch. Bicykel nazýva cyklistická stolička. Bicykel má predné sedadlo, kde môže Glad sedieť a užívať si výhľad na oceán, kým Bill bicykluje.

Hovorí, že pri jazde si získavajú veľkú pozornosť a veľa ľudí sa ich pýta, kde môžu kúpiť podobný bicykel.