Za svoje šťastie vďačí že vraj Panenke Márií: Niekoľkokrát sa vyhol smrti a ešte dokonca aj vyhral v lotérií!

Frane Selak je bývalý chorvátsky učiteľ hudby a prvýkrát sa stretol so šťastím v roku 1962, kedy šiel vlakom zo Sarajeva do Dubrovníka.

Vlak však náhle vykoľajil a skončil v zamrznutej rieke – zomrelo 17 ľudí.

Selak zachoval „chladnú hlavu“ a podchladený so zlomenou rukou doplával na kraj rieky.

Druhýkrát sa rozhodol pre zmenu letieť lietadlom, ktorému sa odtrhli dvere.  Vzduch ho „vycukol“ von a prebral sa až v nemocnici. Našli ho totiž v kope sena.

Nešťastie pokračovalo ďalej. V roku 1966 išiel autobusom, ktorý skončil v rieke. Zomreli 4 ľudia, on vyviazol s miernymi zraneniami.

Je rok 1970 a už v tom období šťastnejší muž ako väčšina sa rozhodol ísť autom, ktoré mu začalo horieť. Vystúpil tesne pred jeho výbuchom.

O 3 roky neskôr sa mu auto znovu pokazilo a do auta sa mu začal uvoľňovať plyn a vo vnútri začali doslova šľahať plamene. Vyviazol iba s popálenými vlasmi.

Stále toho nebolo dosť.

V „deväťdesiatom piatom“ ho smrť chcela dostať pre zmenu ako chodca. Zrazil ho autobus, ale opäť nič vážne sa mu nestalo.

V „deväťdesiatom šiestom“ to bol zrejme už posledný pokus „smrtky“, ktorá ho silou mocou chcela dostať na svoju kosu. Išiel autom po horskej ceste keď zrazu videl nákladiak, ako sa rúti priamo naňho. Rýchlo stočil volant a tesne predtým ako sa auto zrútilo do priepasti z neho vyskočil.

Konečne sa na pána Selaka usmialo šťastie. Po všetkých týchto prípadoch si Selak povedal, že si ide podať lotériu, vyhral £ 600,000.

To však nie je koniec príbehu. Kto iný, než Frano Selak by si mal uvedomovať, že šťastie si za peniaze nekúpite a tak ako 81-ročný penzista predal svoj luxusný dom na ostrove, ktorý si kúpil po výhre a peniaze rozdal priateľom a rodine.

Presťahoval sa späť do svojho domčeka v meste Petrinja a nechal si len toľko, koľko potrebuje na to, aby so svojou milovanou manželkou mohol dožiť slušný život, a niečo pre kaplnku Sv. Panny Márie, ktorej ďakuje za svoje šťastie.

„Všetko, čo vo svojom veku teraz potrebujem, je len moja manželka Katrina. Peniaze nič nezmenia. Predtým som sa nepovažoval za šťastného. Bol som nešťastný, kvôli všetkým veciam, ktoré sa mi prihodili. Teraz som najšťastnejší človek na svete”.

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a rodinou a šírte radosť a šťastie vo svojom okolí.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!