Zachránil už viac ako 20-tisíc zvierat. Ortopéd vyrába protézy pre mačky, ťavy a dokonca aj pre slony!

Americký ortopéd Derrick Campana je veľmi láskavým človekom. Nielenže zachránil dvadsať tisíc zvierat, ale tiež im uľahčil život…

Vyrába pre nich protézy.

Okrem toho tiež natáča edukačné videa pre veterinárov.

Spočiatku chcel robiť protézy pre ľudí. Ale jeden prípad o všetkom rozhodol. Jedného dňa potreboval pomoc jeho labrador Charles.

Zranil si labku, takže sa muž pokúsil vyrobiť pre neho protézu. A podarilo sa mu to.

Po tomto zážitku sa rozhodol pracovať iba so zvieratami.

Už v r. 2005 sa Derrikovi podarilo vytvoriť spoločnosť, ktorá sa zaoberá starostlivosťou o zvieratá a výrobou protéz Animal Ortho Care. Vyrába ich pre všetky zvieratá.

Môžu to byť  domáci miláčikovia, ale aj zvieratá zo zoo.

V priebehu rokov si vybudoval obrovskú klientsku základňu. Vytvoril protézy pre psov, mačky, kozy, líšky, ťavy, kone, gazely, ovce, a dokonca aj slony. Má aj pacientov, ktorých osobne nevidel, pretože sa na neho obracajú ľudia z celého sveta.

Práca na diaľku funguje tak, že spoločnosť najprv pošle majiteľovi zvieraťa sadu, pomocou ktorej možno určiť tvar končatiny. Po zmeraní majitelia posielajú sadu späť.

Na základe získaných údajov potom odborníci vyrábajú vhodnú protézu z termoplastov.

Derrick Campana sa zúčastňuje relácie „Hrdinovia medzi nami,“ ktorý vysiela kanál Animal Planet. Diváci sa mohli zoznámiť s jeho dvojtýždňovou prácu v Arizone a cestou do Afriky, kde montoval ortopedický fixátor slonovi Jabu.

Je to hrdina!

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku, vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť Vám prinášať nové DOBRÉ SPRÁVY na každý deň.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové články každý deň.

zdroj: boredpanda, animalplanet