Zdravotná sestra darovala cudziemu chlapčekovi časť svojej pečene, čím mu zachránila život

Osemročný chlapec Braden Outen z USA rástol ako zdravé a aktívne dieťa. Ničím sa nelíšil od priemeru. Občas bol nepokojný, rád sa hral, ​​športoval a chodil do školy.

Ale jedného dňa sa zobudil a bolo mu moc zle…

Rodičia ho okamžite odviezli do nemocnice v najbližšom meste. Lekári najprv nevedeli, čo sa s dieťaťom deje. Rozbor krvi však ukázal, že je v chlapcovom organizme prítomný vírus, ktorý ničí bunky jeho pečene.

Ošetrujúci lekár to nepreťahoval a hneď rodine oznámil, že je život dieťaťa ohrozený. Odporučil, aby rodičia čo najskôr začali hľadať darcu, pretože bez neho nebude možné chlapca úplne vyliečiť.

Bradenova mamička Ruth uviedla, že spočiatku lekárovi neverila. Myslela si, že dieťa netrpí ničím vážnym, a rozhodne nepredpokladala, že bude potrebná transplantácia.

Čas utekal, chlapcov stav sa s každým dňom zhoršoval a rodičia nemohli nájsť žiadneho vhodného darcu.

Zdravotná sestra Kami Lorenz, ktorá sa o dieťa starala, sa už nemohla pozerať na to, ako jeho život hasne. Pre ženu bolo tiež veľmi zložité sledovať rodičov, ktorí vynaložili všetko úsilie, aby svojmu dieťaťu pomohli.

Povedala im, že by chlapcovi chcela darovať časť pečene.

Rodičia samozrejme súhlasili. Kami podstúpila potrebné testy, ktoré preukázali kompatibilitu. Lekári neodkladne transplantovali časť jej pečene dieťaťu. Po operácii sa Braden hneď začal zotavovať.

Jeho otec James tvrdí, že mu celý život nebude stačiť na to, aby poďakoval tejto nesebeckej sestre. Úplne cudzia žena riskovala svoje zdravie, a dokonca aj život kvôli jeho synovi.

James tiež poznamenal, že teraz považuje Kami za člena svojej rodiny.

Po transplantácii zostali Braden a Kami v nemocnici na rehabilitácii. Po niekoľkých týždňoch boli prepustení domov.

Keď bol chlapec doma, jeho rodičia pozvali Kami na spoločné fotenie.

V tejto chvíli je chlapec úplne zdravý.

Vrátil sa do školy a vedie obyčajný život..

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku, vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť Vám prinášať nové DOBRÉ SPRÁVY na každý deň.