Žena čakala trojčatá: Pri pôrode však lekári neverili svojim vlastným očiam! Bábätká boli ŠTYRI!

Kimberly ugateová s manželom Craigom žili spokojný život s ich jedenásťročnou dcérou. Žena už mala 43 rokov a žiadne ďalšie deti neplánovali.

Do slova šokom sa pre ňu stala gynekologická prehliadka, na ktorej sa ukázalo, že je v 13. týždni tehotenstva s identickými trojčatami. Ďalší šok však mal ešte len prísť a celá rodina sa stala skutočnou raritou.

Žena uviedla, že sa všetko odohralo tak rýchlo, že nestihla vôbec túto neuveriteľnú realitu vstrebať. O tehotenstve sa dozvedela v 13. týždni a už v tom 28. porodila. Predstavte si, že máte tri mesiace na to, aby ste si plne uvedomili, že do vášho života vstúpia tri deti, o ktoré sa budete musieť postarať.

Deti prišli na svet 8. februára 2014. Bábätkám sa v brušku prestalo dariť a lekári pristúpili k cisárskemu rezu. Dievčatká boli rýchlo vonku.

Kimberly však zrazu počuje lekára:

„Máme tu ďalšie nohy.“ Stalo sa niečo neuveriteľné. V maternici bolo ešte jedno dievčatko, ktoré si nikto na ultrazvuku nevšimol. A tak sa mama a jej dcéry stali úplne raritným prípadom.

Pravdepodobnosť, že sa žene narodia identické štvorčatá sa blížia takmer k nule.

Predpokladá sa, že na celom svete ich žije asi len 60. Mamička celú situáciu vzala veľmi dobre a snažila sa sústrediť na zdravie dievčatiek. Tie nakoniec strávili tri mesiace v nemocnici, ktoré boli chvíľami ako horská dráha. Dve dievčatká museli resuscitovať, jedno muselo podstúpiť operáciu očí a niekoľko týždňov bolo naozaj dramatických. Nemali však žiadne vážne problémy a dnes sú to úplne zdravé dievčatá.

Rodina musela úplne zmeniť doterajší spôsob života. Museli si zaobstarať väčšie bývanie aj auto. Potom doma nastal kolotoč starostlivosti o štyri malé bábätká. A to rozhodne nebolo jednoduché. Zo začiatku dievčatkám dávali farebné náramky, aby ich od seba rozoznali. Veľmi rýchlo ich však zase dali dole, pretože si začala všímať drobné odlišnosti.

Bezpečne potom podľa ich osobnosti, vláskov i veľkosti. spoznala, ktorá je ktorá.

Dnes sú to pokojné a spokojné detičky. Staršia sestra mamičke pomáha ako len môže. A blízki príbuzní žijú neďaleko a tak sa starostlivosť o deti delí medzi viacerých ľudí a zvládajú to dobre aj bez opatrovateliek.

Mamička sa necíti ako celebrita, keď sa jej ľudia na jej deti vypytujú. Je však hrdá, že je mamičkou takých vzácnych detí a cíti sa požehnaná.

Mamička verí, že toto požehnanie je od Boha a on sa o dievčatá postará.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!

Prečítajte si tiež: